Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-07T18:26:40+01:00
Ostatnio przeczytałam bardzo interesujęcą książkę pt. "Kłamczucha", pochodzi ona z cyklu 'Jeżycjada" Małgożaty Musierowicz.
Książka którą czytałam została wydana 1979r. Jej autorka pisze powieścvi dla dzieci i młodzieży, ponieważ doskonale zna ich środowisko. W jej ksiązkach jest wiele optymizmu, radości i miłości, ponieważ nie lubi pisać o nieszczęściach.
"Kłamczcha" jest powieścia obyczajową jej akcja toczy sie w Łebie i w Poznaniu. Głównym wątkiem jest miłość piędzy Pawłem Nowickim i Anielą Kowalik. Przedstawiono też inne problemy np.: nieszczęśliwa miłośc Robrojka, kłopoty Anieli w liceum, czy kłopoty z Marmeciątkami.
Książka jest pełna postaci fikcyjnych, ale humorystycznych. Mozna się domuślić, że główni bohaterowie to Paweł i Aniela (Kłamczucha), drudoplanowymi są m.in. Mamertowie, przyjaciele Pawła i nauczyciele.
Przygoda zaczęła się w Łebie gdy Kłamczucha spotkała przebywajacego na wakacjach Pawła. Kiedy ojciec nie pozwala jej na spotkanie z nowopoznanym chłapcem, postanawia ruszyć za nim do Poznania i uczyc się w liceum poligraficznym, z braku pieniedzy zatrudnia się jako pomoc domowa w domu Pawła, pod fałszywym nazwiskiem Franciszka Wyrobek. Dopiero podczas próby "Hamleta' wychodzi na jaw kim jest Franciszka.
Ludzie traktują tę książkę jako dobry powód do śmehcu, ale może warto by było zastanowić się nad przesłaniem autorki. Myślę, że chciała nam pokazać, jak ważne jest właściwe ulokowanie uczuć. W tej książce nie udało sie ro ani Anieli, Anmi Robrojkowi, więc może warto się nad tym zastanowić.
"Kłamczucha to świetny utwór! Zachęcam do przeczytania go. Jest to najlepsza książka, jaką czytałam. Moim zdaniem z ta książką można spędzić świetne popołudnie, a przy okacja zastanowić się nad swoim postepowaniem.

Ksiązka była bardzo cierkawa, którą polecam wszystkim aby ją przeczytali :)
2 3 2