Napisz opowiadanie do którego ilustracją mógł by byc wybrany obraz (na obrazi jest księżniczka smok i rycerz .Rycerz walczy z mokiem.) w wypowiedzi musi byc elementy opisu postaci ,elementy opisu krajobrazu ( na obrazku jest noc jakis tunel w skale ) ,opis tego co twoim zdaniem przeżywają bohaterowie ,dialogi bohaterów.uwaga praca nie powinna byc krótsza niz pół torej strony
Bardzo prosze potrzebuje to na jutro

Szkoła podstawowa

1

Odpowiedzi

2010-03-08T00:51:39+01:00
Pisałem to już dla kogoś. Może dla twojego kolegi... nie wiem, ale było takie samo polecenie. A więc tak :

Jest to bardzo stary obraz, nieznanego autora. Niektóre szczegóły zniszczył już czas. Przedstawia on parę zakochanych. Bardzo trudno powiedzieć z jakiej epoki ten owy obraz pochodzi, ponieważ na obrazie jest para zakochanych wyglądających na około 15-16 lat, a żaden okres nie słynął z przedstawiania miłości między dwojgiem jeszcze niedojrzałych ludzi. Dziewczyna ubrana jest w beżową sukienkę, która jest lekko rozpięta i ukazuje kolejne warstwy ubrań. Chłopak dość dobrze umięśniony, wysoki ma na sobie jakiś dziwny czarny płaszcz. Obejmuje dziewczynę. Jego ustawienie ust, oraz bliskość obu postaci może sugerować, że próbuje ją pocałować. Para jest jeszcze nie doświadczona co widać po dokładnie zaznaczonej nieśmiałości w ich twarzach. Oboje pasują do siebie. Dziewczyna jedną ręką trzyma partnera, a drugą jakby nam coś wskazuje. Coś czego na obrazie już nie widać. Autor zostawił nam to tylko naszej wyobraźni. Para stoi przy brzegu. W wodzie odbija się zachodzące już słońce dające niesamowity efekt wyczarowany przez malarza. W tle widać przebłyski jesieni. Drzewa z niewielką ilością żółtych i czerwonych liści. Wszystko jest tak dobrze skomponowane, że patrząc na ten obraz czujemy się tak jakbyśmy tam byli.Nie wyszło tyle ile chciałeś, ale myślę że dość dobrze wyszło. Jesteś z podstawówki więc pani od polskiego powinna być zaskoczona, że wybrałeś taki temat. Jeśli wyjdzie dużo mniej niż półtora strony spróbuj coś dopisać tym stylem, a gwarantuje, że będzie co najmniej 5! Daj naj!!

A i nie wiem jak w obrazie mogą być dialogi. To największa głupota jaką słyszałem. Jeśli tak ci powiedziała polonistka, to ci nie zazdroszczę. Ale jak bardzo chcesz to możesz spróbować tam jeszcze dialogi włożyć.
1 1 1