Napisz list oficjalny (otwarty) do mieszkańców twojej miejscowości z prośbą by dbali o środowisko naturalne. Pamiętaj o umieszczeniu w liście odezwy, uzasadnieniu swojej prośby i przekonaniu mieszkańców do swojego pomysłu.
wstęp 3 zdania , rozwinięcie 7 zdań , zakończenie 3 zdania
Pamiętaj o zastosowaniu zwroyów grzecznościowych pliss jak najszybciej

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-07T18:42:00+01:00
Drodzy mieszkańcy!
Do napisania tego oto listu zmotywował mnie widok zaśmiecanych łąk,ulic a także chodników,które są coraz bardziej okropne.Przeraża mnie to,że ludzie w XIX wieku nie potrafią rzucić papierka do śmieci.Mam nadzieję,że za pomocą tego listu w niektórych ludziach zmieni się nastawienie do naszej Ziemi.
Gdy idę do sklepu ciągle widzę jakieś butelki,papierki czy puszki.Mimo tego,że kosze na śmieci są wszędzie w naszym mieście to i tak rzucacie te rzeczy gdzie popadnie.Dochodzę do wniosku,że niektórym ludziom po prostu nie chce się iść z tym papierkiem czy butelką i wyrzucić ją do kosza,bo przecież lepiej jak niszczy się krajobraz a co najważniejsze-niszczy naszą Ziemię.Nie rozumiem takiego nastawienia,bo to jest skandaliczne.A gdyby tak państwa dziecko zaczęło się bawić taką puszką,czy butelką?Gdyby zrobiło sobie krzywdę?Pomyślcie o tych małych stworzeniach.One nie są świadome swoich czynów.
Jestem pewna,że połowa z mieszkańców naszego miasta wolałaby przebywać w otoczeniu kwiatów i zieleni niż przy śmieciach.Zwracam się do Was drodzy mieszkańcy,żebyście wyrzucali te swoje papierki i ganili innych za to,że wyrzucają na drogi i zanieczyszczają środowisko.Na pewno wszyscy chcemy żeby spacery były przyjemniejsze...

Mam nadzieję,że się przyda.. Trochę się nad tym narobiłam...
16 3 16
Bardzo ładna odpowiedź
jak się nie mylę list otwarty to oficjalny