Napisz opowiadanie do którego ilustracją mógł by byc wybrany obraz (na obrazi jest księżniczka smok i rycerz .Rycerz walczy z mokiem.) w wypowiedzi musi byc elementy opisu postaci ,elementy opisu krajobrazu ( na obrazku jest noc jakis tunel w skale ) ,opis tego co twoim zdaniem przeżywają bohaterowie ,dialogi bohaterów.uwaga praca nie powinna byc krótsza niz pół torej strony
Bardzo prosze...

1

Odpowiedzi

2010-03-07T19:03:50+01:00
Pewnego dnia wyszłam na podwórze, aby podziwiac piekne widoki z mojego ogrodu. Było lato, słonce mocno grzało, pogoda była ładna, aż chciało się pospacerować po podwórzu. Moje ulubioe kwiaty własnie zakwitły. drzewa miały sśliczny zilony kolor. Kiedy spacerowałam po ogrodzi ujrzałam w dali nadchodzącą postać. Nie byłam pewna, ale wydawało mi się, że to był ksiąze Mateusz. Nie myliłam sie, to był on.
- Witaj księżniczko!
- Witaj książe!
- Co u ciebie słychać?
- Wszystko dobrze, właśnie spaceruje po ogrodzie.
- Mógłbym ci potowarzyszyć?
- Oczywiście, z największą przyjemnością.- Uśmiechnęłam się.
Był on młodym, blond księciem o pieknych, niebieskich oczach. Spododbał mi się od razu, bo był przystojny i miałw sobie cos wyjątkowego. Ja byłam ubrana w suknię, którą włąsnie dostałam od księcia w moje urodziny.
- Widzę, że założyłas suknię ode mnie?
- Tak, to moja ulubiona. - odparłam
- Ładnie Ci w niej
- Dziekuję
Spacerowalismy dalej. W pewnej chwilii książe Mateusz zatrzymał się i powiedział do mnie:
- Moge cie o coś zapytać?
- Tak - odpowiedziałam
Wtedy on uklęknął, wyciągnął z kieszeni małe, czerwone pudełeczko w kształcie serca.
- Wyjdziesz za mnie?
W tej chwili nie wiedziałam, co mam odpowiedziec, bo byłam bardzi zaskoczona tym pytaniem. Lecz się zgodziłam. zanalam go od dawna i wiedziałam jaki jest.
- Cieszę sie, że się zgodziłaś. - pocałował mnie delikatnie
Przeżyłam wtedy najlepszą chwilę w swym życiu. Mateusz również odczuwał podobne wrażnie. Atmosfera, która między nami panowała był wspaniała i jedyna w naszym życiu. Tej chwili nie zapomne nigdy w życiu. Niedługo po tym ksiązę i ja wzięliśmy ślub. Odbyło się również wesele. Te chwile były najpiekniękniejsze i najromantyczniejsze w moim życiu.

obraz kiedy książe kleczy przed księżniczką.
3 3 3