Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-07T20:16:23+01:00
Marcin Borowicz urodził się w średnio zamożnej rodzinie. Był jedynakiem.
Andrzej Radek mieszkał w biednej rodzinie. Jego ojciec pracował na dworze, a on sam w młodości zajmował się pasaniem świń. Miał chłopskie pochodzenie. Nie miał dobrych kontaktów z rodziną.
Marcin był dużym, silnym i tęgim chłopcem z „twarzą nie tyle piękną co rozumną i miłą(…) oczy miał czarne, połyskliwe w cienie gęstych brwi ukryte”
Andrzej był również silnym, tęgim i dobrze zbudowanym chłopakiem. Miał jasne oczy i był opalony.
Borowicz na początku swojej edukacji jest rozpieszczony, tchórzliwy i egoistyczny. Pod wpływem licznych doświadczeń życiowych w tym strata ukochanej matki staje się wrażliwy, odpowiedzialny, dojrzały, lojalny, uczuciowy i zbiegiem czasu staje się również prawdziwym patriotą.
Radek był bardzo samodzielną osobą – w przeciwieństwie do Marcina on sam wszystko osiągnął bez pomocy rodziców. Był po za tym, taktowny, bezinteresowny, cichy i skromny. Był również porywczy i wrażliwy świadczy o tym incydent, w którym pobił on Tymkiewicza, który naśmiewał się z jego wiejskiego pochodzenie. Uparcie i konsekwentnie dążył do zdobycia wykształcenia.
Marcin uległ rusyfikacji – chodził do rosyjskiego teatru był również naiwny i łatwowierny. Andrzej natomiast miał jasno wytyczony cel, który chciał za wszelką cenę zrealizować jest to oczywiście zdobycie wykształcenia. Jest samotny i sam musi zapracować na swoje utrzymanie.
Uważam, że zarówno Marcin jak i Andrzej są postaciami bardzo pozytywnymi i współcześni chłopcy powinni brać z nich przykład głównie jeśli chodzi o chęć zdobywania wiedzy.
1 5 1