Odpowiedzi

2010-03-07T20:46:52+01:00
Od początku istnienia każdego narodu jego obywatele tworzą sztuke i pracujana dorobek swojego państwa. Literatura piękna oprócz gazet radia a poźniej telewizji i internetu była i jest jednym z przekonujących środków przekazu tak wiec uważam że literatura uczy miłości do ojczyzny , poniewaz między innymi dla tego została stworzona.
Już od najmłodszych lat toważysza nam bajki , przypowieści a potem sagi epopeje i powieści opiewające chwałę narodu, oddanie innych wobec niego i cześć jaka oddaja mu bohaterowie gotowi nawet zginąć za ukochaną ziemię. Zamierzeniem autorów takiego typu literatury jest właśnie wzbudzenie uczucia do własnej narodowej świadomości, zasianie plonu patriotycznej miłości w sercach obywateli.
Kolejnym argumentem świadczącym o wartości patriotycznej literatury jest ogromna liczba zwolenników powracania do wcześniejszych wieków przez okna książek .Czasy rycerzy i książąt to okres o specyficznym sposobie postrzegania wartosci własnego kraju , godnym naśladowania.
Obecnie , kiedy wiele krajów przechodzi kryzys literatura tego typu może z powrotem przywróci zanikające poczucie patriotyzmu wśród młodych ludzi , co jest następnym poparciem tezy.
Należałoby zaznaczyć że coraz mniej tego typu literatury jest tworzone a co za tym idzie coraz mniej osób po nią sięga. Ciekawsze sąciekawostki z życia gwiazd , kolorowe komiksy lub ogłupiające seriale , eliminujace książki z życia wielu osób.
Tak więc uważam że literatura uczaca miłasni do narodu jest potrzebna i jak każdy typ literatury posiada wiele zalet godntch uwagi . Książki zawsze były i bedą potegą i jak mijają chwile i ludzie tak zapisane strony pozostają i swiecą przykładem.
MAM NADZIEJĘ ŻE POMOGŁAM :-D przepraszam jak bedą błędy ORT:-d
7 2 7