Odpowiedzi

2010-03-07T20:24:09+01:00
Nosorożce, które są wśród najbardziej zagrożonych zwierząt, w chińskich rezerwatach przyrody hodowane są dla rogów, sugeruje międzynarodowy raport – informuje The Sunday Times.
W raporcie stwierdzono, że Chiny kupiły 141 białych nosorożców od 2000 roku, znacznie więcej niż jest to konieczne dla celów turystycznych. Dowody potwierdzają, że celem zakupu było stworzenie hodowli nosorożców.

- Podejrzewamy, że te nosorożce są przetrzymywane w stadach i hodowane dla ich rogów, które są cenne dla tradycyjnej chińskiej medycyny – powiedział Tom Milliken, członek towarzystwa, które monitoruje handel dzikimi zwierzętami.

Chińczycy wierzą, że rogi nosorożca mogą być przydatne w łagodzeniu gorączki, np. w czasie malarii. Zagrożeniem dla tych zwierząt są też informacje pochodzące z Wietnamu, jakoby ich rogi leczyły raka.

Rogi nosorożca są tak cenne, że nawet pracownicy ambasady wietnamskiej próbują je przemycać.

Odkrycie zaniepokoiło unijnych urzędników, którzy zamierzają zwrócić się do Chin, aby wyjaśniły, czy rzeczywiście pozwalają na hodowlę nosorożców.

Liczba nosorożców drastycznie spadła w ciągu ostatnich 50 lat. Istnieje pięć gatunków nosorożców, z których trzy mieszka w Azji.

Innym niepokojącym zjawiskiem w Chinach, jest rosnąca liczba farm, na których hoduje się tygrysy. Prawdopodobnie około 6000 dzikich kotów żyje w niewoli w samych Chinach, podczas gdy na wolności zostało około 50 na całym świecie - informuje timesonline.co.uk
Prasówka z dnia 07.03.2010. ŹRÓDŁO ONET .PL
MAM NADZIEJĘ ŻE POMOGŁAM:-d

1 5 1
2010-03-07T20:25:12+01:00
Prasówka – jeden z typów ciężkiej, przymusowej katorgi powównywalnej do pracy mezopotamskich niewolników. Szczególnie przypadły do gustu profesorkom od WOSu. O dziwo, żaden inny nauczyciel nie wpadł na pomysł katowania uczniów tym iście szatańskim narzędziem.
Spis treści