NIE MUSI BYĆ BARDZO DŁUGIE

Wyobraż sobie, że jesteś tytułowym Świętoszkiem i z jego punktu widzenia opowiadasz historię jaka miała miejsce w domu Orgona. Bierzesz również pod uwagę postawy mieszkańców domu. Forma listu. Tartuff gdy pisze ten list jest w więzieniu. Adresatem listu ma być przyjaciel Tartuffa.

Prosze o zrobienie tego co na górze lub chociaż to:
''Wyobraż sobie, że jesteś tytułowym Świętoszkiem i z jego punktu widzenia opowiadasz historię jaka miała miejsce w domu Orgona. Bierzesz również pod uwagę postawy mieszkańców domu.'' - czyli już bez żadnej formy listu

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-08T17:31:36+01:00
Witam Cię mój drogi przyjacielu z tej strony Tarttuf:)
Chciałem opowiedzieć Ci pokrótce o zdarzeniu, które miało miejsce w domu Orgona.A zatem zamieszkałem u niego liczac na spokój i wyrozumienie iż byłem biedakiem , żebrzyłem na ulicach aby mieć co zjeść.Przygarnął mnie pod swój dach .Kazałem wygnać mu jego syna Damisa, który nie posował mi od samego poczatku jak również zalecałem sie do jego żony.Moją miłością od pierwszego wejrzenia była Marianna, która była córka Orgona ,dlategoż chciałem ją poslubic była bardzo urocza i atrakcyjna.Chciałem wyrzucić Orgona na bruk pozbawiłem go wszystkich rzeczy , które była iż tak bardzo dla niego ważne.Otóż pozbawiłem go honoru i całeego majątku , osiagnąłem swój cel.Lecz nie na długo, moja ucieczka niczemu nie zaradziła , poszukiwali mnie i znależli, a przeciez nie miało sie to tak zakończyć.Teraz jestem w wiezieniu i nie wiem ile jeszcze czasu bede musiał w nim spedzić , natomiast Orgon odzyskał swoja rodzinę oraz swój dom.Pozdrawiam Cię przyjacielu myśle iz jeszcze kiedys sie spotkamy.Teraz wszystkiego żałuję , chciałbym cofnąć czas choć na chwile i nie postepowac tak , alle to tylko marzenia.

Ujawniają sie tu 2 typy swietoszków ;
1 chce osiagnac swoj cel chce swoich korzysci
2 jest osoba bardzo dobra dla człowieka ale jest troszke naiwny na ludzka obojetnosc :)

Myśle , że moze byc proszę o to bys napisał/a mi widomosc , w razie czego pozmieniam =)