1.Dalsze losy Skawińskiego-opowiadanie.
2.Czy Skawińskiego można nazwać prawdziwym patriotą?-rozprawka.
3.Skawiński-człowiek o silnym charakterze czy życiowy nieudacznik o słabej psychice?
Bardzo chciałbym, aby ktoś mi napisał któryś punkt. Nie umiem pisać rozprawek... a opowiadanie? najłatwiejsze dla mnie, ale... nie mam do tego głowy (na czwartek najpóźniej prosze :()

1

Odpowiedzi

2010-03-08T09:09:36+01:00
2.


Czy Skawińskiego można nazwać prawdziwym patriotą?

Uważam że Skawińskiego można nazwać prawdziwym patriotą.

Skawiński przebywał na emigracji 40 lat. Jest on Polakiem a jednak dawno nie widział Polski.Po powstaniu listopadowym musiał wyruszyć na emigracje. Wykonał obowiązek do którego go zmuszono.
Skawiński był patriotą, każdego dnia myślał o swojej rodzinie, o miejscu pochodzenia i o wszystkim co przypominało mu rodzinny dom. Tęsknił on bardzo za ojczyzną. Po tym argumencie już widać że był związany z swoim krajem. Jednak przez wszystkie wojny musiał go zostawić. Na pewno nie było mu łatwo.
Kolejnym argumentem na to że Józef Skawiński był patriotą jest to że gdy przywieziono mu do latarni książki polskie rozpłakał się i czytał bardzo długo. Przez to wszystko stracił pracę. Jego serce było tak rozjuszone tym że nie umiał już nic powiedzieć. Skawiński widząc język polski bardzo się wzruszył. Był on naprawdę wielkim patriotą.
Następnym argumentem jest to że potrafił zachować duchowny kontakt z krajem, w którym tak dawno nie był. Gdyby nie był patriotą zapomniał by już dawno o swojej ojczyźnie. Jednak on nigdy się nie poddawał, był niezłomny.
Uważam że Skawiński był bardzo wzorowym patriotą. Powinniśmy go naśladować.Ehh trochę pisania ... Nie za dużo no ale trudny temat jak na rozprawkę... Ale mam nadzieję że pomogłam ;)) Liczę na naj :**
Pozdrawiam :):*
5 4 5