1. Za pomocą "wehikułu czasu " zostałeś przeniesiony w lata 30 . Spotkałeś zagorzałego nazistę (zwolennika hitleryzmu ) i wdałeś się w dyskusję . Uzupełnij dialog , spróbuj obronić wartości demokratyczne . Uwaga : Możecie dialog rozwinąć , dzieląc role między sobą . Spróbujcie przeprowadzić podobną rozmowę z komunistą .

Nazista : Mamy dość tej całej demokracji . Tylko ciągła gadanina , która do niczego nie prowadzi . Każdy ma swoje zdanie , przecież wszyscy powinni działać zgodnie , a więc i myśleć jednakowo !Nazista : Władza parlamentu jest nieudolna . Zanim jakieś prawo zostanie uchwalone , to ciągle się nad nim dyskutuje , trwają kłótnie i przetargi . O wiele lepiej będzie , jeśli Wódz wszystko zarządzi , a społeczeństwo bez dyskusji wypełni jego rozkazy .Nazista : Po co prawa obywatelskie , np. wolność słowa ? Żeby różni nieodpowiedzialni ludzie zatruwali społeczeństwo swoimi poglądami ? Takich , co to mają inne zadanie niż Wódz , powinno się całkiem usunąć , bo przynoszą tylko szkody narodowi .
Nazista : Nie ma równości miedzy ludźmi . Narody dzielą się na lepsze i gorsze . Niemcy to naród wyjątkowy - wszyscy powinni im służyć , np. Polacy i pozostali Słowianie . Niektóre narody w ogóle nie zasługują na istnienie , szczególnie Żydzi . Powinno się wytępić ich , bo szkodzą ludzkości .


1

Odpowiedzi

2010-03-08T13:28:45+01:00
Kazdy powinien miec prawo do wlasnego zdanie i pogladow jeden czlowiek nie jest nieomulny


ludzie przedyskutuja powiedza za i przeciw i decyzja bedzie madra uchwalona przez spoleczenstwo moze przywodca mie miec racji??

kazdy powinien miec wolnosc slowa prawo

w czym niemcy sa lepsi od innych???????????