Odpowiedzi

  • Użytkownik Zadane
2010-03-08T16:39:52+01:00
Moim zdaniem mwoienie prawdy zawsze poplaca, wtedy zycie jest mniej skomplikowane a co za tym idzie szczesliwsze. Nie musimy kombinowaz i wlec klamstwa za klamstwem. Przykladem takim sa kazdzi ludzie np. uczen ktorego rodzice sa surowi nie powie rodzicom o 1 z chemi a potem ma kolejne problemy i ma dwa zmartwienia ze nie tylko nie powiedzial ale i Zagrozenie a gdyby powiedzial rodzice na pewno pomogliby mu rozwiazac ten problem chcociazby poprzez korepettycje.
Przykladem z ksiazki jest Romeo i julia. glowni bohaterowie tej tragedi spotykali sie potajemnie na poczatku wiedzaz ze ich rody sa zwasnione a potem skonczylo sie na smierci obojga. gdyby powiedzieli rodzicom o swoim kochaniu uprzedzili by ich udalo bym im sie pogodzic rodyco daloby podwojna radosc - pogodzenia rodow oraz milosci bez przeszkod
uwazam ze prawde nalezy zawszxe mowic i byc uczciwym a to popłaca ,,dobro zawsze poplaca"
4 1 4
2010-03-08T16:40:01+01:00
Uważam, że dążenie do prawdy nie zawsze daje szczęście, ale satysfkacje-owszem. Oto prosty przykład z życia codziennego:
Marek i MAciek obgadują michała. Jednak gdy ten przechodzi obok nich oni szybko zmieniają temat. Ofiara, czując nieprzyjemność stara się dowiedzieć co tak naprawde sądzą o nim koledzy. Dowiaduje sie od swojego najlepszego kolegi. teraz już wie, że nie ma swród nich zbyt dobrego zdania. Ta scenka nauczyła go, że prawda czasami boli, ale przynajmniej wie komu może zaufać.

eh...jak coś to pozmieniaj kilka słowek,staralem sie jak najlepiej
3 1 3
Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-08T16:42:56+01:00
Dążenie do prawdy może nie zawsze daje szczęście ale zazwyczaj tak.Prawda może okazać się bolesnym przeżyciem, kobieta rozstaje się z mężem nie podając powodu.Więc kobieta dąży do prawdy i dowiaduje się iż że była jeszcez 1 kobieta którą kochał.Ale prawda może być też pozytywną rzeczą.Młoda kobieta niewie czy jest w ciąży i dąży i kupuje różne testy i chodzi do lekarza.Napewno to ją uszczęśliwi.Ale każdy człowiek chce wiedzieć i chce znać prawdę więc do niej dąży.Do prawdy – każdy człowiek jako istota rozumna dąży do prawdy i jej potrzebuje. Wszystkie jego władze poznawcze są nastawione w tym kierunku. Już samo poszukiwanie prawdy daje zadowolenie. Pozbawienie natomiast możność dostępu do prawdy słusznie uważa się za naruszenie podstawowej wolności człowieka, zagwarantowanej przez ustawodawstwo międzynarodowe.Każdy człowiek na ziemi ma prawo znać prawdę i nikt mu tego niezabrania.Ale zakończenie dążenia do prawdy może się nie okazać słuszne. Kiedy prawda wyjdzie że jest okropna niektórzy podnoszą się i idą dalej, inni rezygnują, zaprzestają starań i całkowicie poddają się losowi. Jak widać, nie ważne jest, że ludzie starają się być szczęśliwi, ponieważ i tak nie uciekną nawet przed najgorszym przeznaczeniem.A przykład z mojego życia: słyszałem moich kolegów, niemówili o mnie dobrych słów, ale niewiedziałem tego dopóki nie zapytałem się innej koleżanki co mówili.Okazało się że obsypywali mnie różnymi obelgami i starali mnie jak najbardziej skompromitować ale ja dążyłem do prawdy i akurat dała mi szczęście ponieważ nie mówili o mnie lecz o innym koledze który również jak ja miał na imię Damian.Dlatego według mnie prawda daje szczęście ale niezawsze, daje natomiast że wiemy i nikt nam tego niezabroni.
3 1 3