Odpowiedzi

2010-03-08T13:40:24+01:00
Polska:
1.Janusz Palikot po raz kolejny wywołał burzę. Na swoim blogu napisał o kandydatach PO w prawyborach, że "choć obaj są formalnie kandydatami Platformy, to w sensie merytorycznym i politycznym jest to wybór pomiędzy kandydatem PO - Bronisławem Komorowskim, a kandydatem PO-PiS-u, a może nawet PiS-u - Radosławem Sikorskim". Ta wypowiedź Palikota w tym tygodniu była najczęściej komentowana wśród blogerów piszących o polityce.
2.Przed łódzkim sądem okręgowym ma ruszyć w poniedziałek ponowny proces dwóch domniemanych szefów oraz ośmiu członków tzw. łódzkiej ośmiornicy. Są oni oskarżeni m.in. o udział w związku przestępczym, zabójstwo i porwania biznesmenów dla okupu.
3.Jest jeden szkodnik w polskiej polityce - Tusk i PO, i ich nic nie robienie - powiedział Adam Hofman w wywiadzie dla TVN24, podczas kongresu Prawa i Sprawiedliwości w Poznaniu.
4."Rzeczpospolita": W czasie rozpoczynającego się dzisiaj kongresu PiS, może dojść do ostrego konfliktu. Znani politycy Prawa i Sprawiedliwości zamierzają namawiać do rządowej koalicji z SLD w 2011 roku.
5.Z 700 firm, które zbankrutowały w zeszłym roku, ponad 600 mogło upaść w fikcyjny sposób - uważają ekonomiści i biją na alarm. W tym roku, jak mówią prognozy, zbankrutuje 1,5 tys. firm. Większość z tych upadłości będzie wyreżyserowana - twierdzi "Dziennik Gazeta Prawna".
Świat:
1.Co najmniej 24 osoby zginęły, a 70 zostało rannych w niedzielę w licznych zamachach i atakach podczas wyborów parlamentarnych w Iraku - poinformowało irackie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych.
2.Ponad 3 tys. Palestyńczyków demonstrowało w sobotę wieczorem w arabskiej dzielnicy wschodniej Jerozolimy protestując przeciwko izraelskiej kolonizacji tej części miasta. Demonstrację zorganizowały organizacje pacyfistyczne i lewicowe
3.Co najmniej 50 osób zginęło w walkach talibów z innym islamskim ugrupowaniem w północno-wschodnim Afganistanie - poinformował przedstawiciel lokalnej policji.
4.W tydzień po wielkim trzęsieniu ziemi, jakie nawiedziło Chile, eksperci podsumowują straty i dochodzą do wniosku, że nie zaciążą one w dramatyczny sposób na dalszym wzroście gospodarczym kraju, który wyniesie w tym roku 5 proc.
5. W Niemczech w styczniu 2010 r. odnotowano wzrost produkcji przemysłowej. Wskaźnik wzrósł o 0,6 proc. mdm, po spadku w grudniu 2009 r. o 1,0 proc. po korekcie - poinformowało w komunikacie Ministerstwo Gospodarki.
Analitycy spodziewali się w styczniu wzrostu produkcji mdm o 1,0 proc.
Rdr produkcja przemysłowa wzrosła w styczniu w Niemczech o 2,2 proc., po uwzględnieniu dni roboczych, po spadku poprzednio o 5,7 proc., po korekcie.
Tu analitycy oczekiwali wzrostu o 1,0 proc.
1 2 1
2010-03-08T13:45:07+01:00
Wydarzenie 1.
ZUS brakuje 350 mld złotych na emerytury, a rząd musi zaciągnąć nowe długi.

Wydarzenie 2
Rekord amerykańskiego koszykarza
Były gracz ligi NBA Andre Emmett rzucił 71 punktów w niedzielnym meczu ligi chińskiej

Wydarzenie 3
Jeff Bridges dostał Oscara

Wydarzenie 4
Urszula Sadkowska (Gwardia Opole) zajmuje 9. miejsce (598 pkt) w najnowszym rankingu Międzynarodowej Federacji Judo.

Wydarzenie 5
Kongres PIS

Wydarzenie 6
Justyna Kowalczyk zajęła 2 miejsce!

Wydarzenie 7
Setna rocznica obchodzenia dnia kobiet.

Wydarzenie 8
Wypchnęli kobietę z balkonu na szóstym piętrze

Najpierw była wspólna zabawa, potem sprzeczka, do końca nie wiadomo, na jakim tle. Tragiczny finał alkoholowej libacji w Lublinie. 43-letnia kobieta została wypchnięta z balkonu na szóstym piętrze. Zginęła na miejscu.

Wydarzenie 9
Jarosław Gowin poparł Radka Sikorskiego podczas spotkania z krakowską PO

Wydarzenie 10
Zamordował 15-latkę, bo nie chciała dokonać aborcji. Teraz prosi prezydenta o ułaskawienie
1 3 1
Najlepsza Odpowiedź!
  • Użytkownik Zadane
2010-03-08T15:46:37+01:00
2.01 - Paryż świętował rocznicę Urodzin Chopina
3.03 - Dziecko kierowało ruchem lotniczym w Nowym Yorku
4.03 - 50 statków utknęło w lodzie w Bałtyku
- Premier i prezydent osobno w Katyniu
5.03 - ONZ przekaże Chile 10 mln dolarów na pomoc po trzęsieniu Ziemi
- Hall: nie ma powodu aby likwidować gimnazjów
6.03 - Napadli z karabinami i maczetami na kasyno, zgubili pół łupu
- J. Kaczyński został wybrany na prezesa PiS
7.03 - Wybory parlamentarne w Iraku, 24 zabitych i 70 rannych
- Rozdano Złote Maliny
8.01 - Gala Rozdania Oskarów
- Awaria samolotu w Gdańsku
1 1 1