Bardzo ważne zadanie.Proszę przyłożyć się do tego solidnie.
Kto chce to zadanie rozwiązać niech mi napisze na pw. który temat wybiera.Do dziś mi to proszę napisać na jaki temat będziecie robić.Proszę tą pracę wykonać do 20 marca i wysłać mi na e-mail: [email protected] lub na GG:8250980

Tematy do wybrania:
1.Bulimia i anoreksja-fakty i mity? Przygotujcie referat przeznaczony dla młodzieży gimnazjalnej i ich rodziców.
2.Przygotujcie ulotkę informacyjną dla rodziców,jak rozpoznać pierwsze symptomy anoreksji i bulimii.
3.Przeprowadźcie wywiad z kosmetyczką lub dermatologiem na temat wpływu różnych czynników na stan skóry.Wywiad przedstawcie w formie pisemnej.


Oczywiście dam naj za najlepszą pracę!!Prace nie wysyłać na stronę bo nauczyciel zobaczy i będzie źle!!tZLKO PLIKIEM NA e+mail lub gg

3

Odpowiedzi

2010-03-08T13:53:19+01:00
Temat 1 . Sory kolo , ale nie mam ani gadu ani e-maila .

Fałsz

Anoreksja i bulimia to tylko fanaberie młodych dziewczyn.

Prawda
Niestety wiele osób [w tym rodziców] wciąż tak myśli. Tymczasem anoreksja i bulimia to poważne zaburzenia na podłożu psychicznym. Nie da się ich przerwać tylko przez próby uregulowania jedzenia, czyli spożywanie odpowiedniej liczby kalorii dziennie pod przymusem. Niezbędna jest psychoterapia gdyż problem nie leży w jedzeniu ani w odchudzaniu. Do 20% anorektyczek ulega swojej chorobie i umiera. Nie wolno tych zaburzeń bagatelizować!

Fałsz
Anoreksja dotyczy tylko kobiet.


Prawda
Kobiety to większość pacjentek, jednak choruje też coraz więcej mężczyzn.

Fałsz
Anorektyczka jest bardzo chuda, wygląda jak szkielet.


Prawda
Anoreksja w rezultacie prowadzi do znacznego spadku wagi i często rzeczywiście do stanu określanego jako “skóra i kości”. Jednak zaburzenia łaknienia można mieć przy każdej wadze, istotne jest bowiem to, co sie myśli i czuje, nie to ile sie waży i jak sie wygląda.

Fałsz
Anorektyczka nic nie je. Dopóki jem nic mi nie jest.


Prawda
Rzeczywiście, anorektyczka często aż tak ogranicza jedzenie, że w którymś momencie nie je już prawie nic. Nie można jednak sądzić że ktoś jest zdrowy, bo je. Anorektyczka może jeść, dla niej istotne jest jedynie aby było tego mniej i mniej. Może też jeść ale zwracać spożyte pokarmy lub przeczyszczać się z nadzieją, ze dzięki.

Mam nadzieje ze pomoglam :D
2 3 2
Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-08T16:49:02+01:00
2010-03-08T19:03:06+01:00