Wybierzcie jeden temat i opiszcie mi go :)
1)Czy Dziady mogą się podobać współczesnemu czytelnikowi??
2)Czy Dziady mają cechy wspólne z wspołczesnym horrorem ?
3)Czy Dziady Adama Mickiewicza lepiej czytać,czy wystawić na scenie ?
Odpisujcie do srody tej !!!!

2

Odpowiedzi

2010-03-08T14:00:27+01:00
Myślę, że „Dziady” mogą podobać się współczesnemu czytelnikowi, ale na pewno nie każdemu. Spodobać się mogą tym, którzy często sięgają po literaturę piękną zwłaszcza tę z okresu romantyzmu.


II część „Dziadów” opowiada o dawnych pogańskich zwyczajach i obrzędach związanych z duszami zmarłych przodków. Wszystko to odbywa się po kryjomu, gdzieś na cmentarzach, czy w pobliskich kaplicach, co dodatkowo dodaje dreszczyku emocji, a osoba czytająca może mieć wrażenie jakby czytała jakiś thriller, tyle ze jego akcja toczy się w odległych czasach.


Poza tym niektóre z tych zwyczajów przetrwały do zis, jak na przykład zwyczaj przynoszenia różnych potraw na cmentarz i ich spożywanie obchodzony jest w Meksyku. Tym, którzy lubią poezje na pewno spodobają się „Dziady”, ponieważ są napisane wierszem. Jest to także duży plus dla tych, którzy nie lubią dużo czytać, ponieważ takie wierszowane utwory czyta się o wiele szybciej niż pisane prozą. Ż kolei problemem dla współczesnego czytelnika może być staropolszczyzna, którą napisane jest dzieło.
Moim zdaniem warto przeczytać "Dziady” nie tylko, dlatego, że jest to lektura obowiązkowa, ale także wielkie dzieło naszego poety.
8 3 8
2010-03-08T14:02:04+01:00
1)Myślę że tak.
2)Zdecydowanie tak.
3)Wydaje mi się , że lepiej czytać .

Mam nadzieje ze pomogłam :)
6 2 6