Odpowiedzi

2010-03-08T14:31:12+01:00
Trolle - był to zazwyczaj wielki, potężny i ograniczony intelektualnie stwór. Miały one grubą skórę (zwykle szarą bądź brązową), ostre zęby, silne chwytne dłonie oraz potężne lecz krótkie nogi.

Trolle żyły w Śródziemiu w wielu odmianach. Popularna była odmiana mordorska. W Hobbicie występuje między innymi ta odmiana. Można również spotkać odmianę północną Trolle Górskie które są mniejsze od swoich kuzynów lecz bardziej inteligentne, oraz Trolle jaskiniowe o wzroście pomiędzy mordorskim a górskim.

Trolle Były ograniczone umysłowo, lecz były na tyle inteligentne iż miały własny język (choć często mówiły czarną mową), potrafiły wytwarzać broń i pancerze oraz obsługiwać proste maszyny oblężnicze.

Jak można zauważyć w Hobbicie, w czasie akcji utworu kiedy Mordor został pokonany , niedobitki z Dagorlad uchodziły w bardzo dalekie strony. Nawet do Forodwaith i Eriadoru.
(Shire i obozowisko trolli było w Eriadorze).

Gobliny - była to osłabiona wersja orków. Odznaczały się niskim wzrostem, zwinnością, szybkością oraz drobną budową ciała. Były one inteligentne i miały własną hierarchię państwa (Rządów).

Gobliny były niskie rzadko przekraczały 1,70 m wzrostu. Były one zwinne, miały chwytne ręce oraz chwytne palce u nóg. Dzięki nim potrafiły wspinać się po pionowych ścianach oraz po sklepieniach. Miały duże oczy, kły, czasami szpony.

Do walki stawała z typowym uzbrojeniem: mieczami, łukami oraz dosiadając olbrzymich pająków. Zazwyczaj gobliny można było spotkać blisko trolli jaskiniowych.

Gobliny pod przywództwem króla zamieszkiwały z początku północne krainy, szare góry oraz żelazne wzgórza. W III erze przesiedliły się między innymi do Morri, a zostały wyparte w Wojnie o Północ przez wojska elfów i krasnoludów. Król goblinów zamieszkiwał opuszczoną przez Czarnoksiężnika z Angmaru Carn Dum.
19 3 19