Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-08T14:35:11+01:00
[akapit] Tematem mojego wypracowania jest wskazanie wymarzonego przeze mnie zawodu. Długo się zastanawiałam nad odpowiedzią, lecz doszłam do wniosku, że psychologia jest czymś co chciałabym robić w przyszłości. Wiele osób odradza mi owy zawód, gdyż potrzeba do niego wiele cierpliwości jak i chęci ciągłego poszerzania swojej wiedzy. Przedstawię, jednak argumenty, które potwierdzą słuszność mojej decyzji.
[akapit] Na początku warto wspomnieć, iż lubię pomagać ludziom i czerpię z tego przyjemność. Jest wiele osób, które zwracają się do mnie po pomoc. Zawsze staram się wysłuchać drugiej osoby, dać dobre rady, a gdy nie wiem jak mogłabym pomóc, próbuję się postawić na miejscu danej osoby i myślę co ja zrobiłabym, gdybym znalazła się w takiej czy innej sytuacji. Cieszę się, gdy moje słowa na coś się zdadzą, gdy mogę cokolwiek pomóc.
[akapit] Pragnę też zwrócić uwagę na moją działalność w wolontariacie szkolnym. Czuję się w jakiś sposób spełniona, gdy wiem, że działam na rzecz innym ludziom. Myślę, że dzięki temu bardziej rozumiem potrzeby drugiego człowieka, do których realizowania chciałabym dążyć.
[akapit] Kolejną sprawą, którą chce poruszyć jest umiejętność nauczania innych. Służę pomocom młodszym jak i swoim rówieśnikom. Gdy ktoś czegoś nie rozumie, jestem w stanie mu to wytłumaczyć. Wiele osób zwracało się do mnie z prośbą pomocy w pracach domowych lub wytłumaczeniu zadań. W takich sprawach można na mnie liczyć, bo jeżeli chodzi o pomoc dla drugiego człowieka, daję z siebie wszystko.
[akapit] Warto również wspomnieć, iż dzięki pracy z ludźmi, kształtuję również swój charakter i wzbogacam się o nowe doświadczenia, które w późniejszym czasie będę mogła wykorzystać. Dodatkowo charakteryzuje mnie wrażliwość, przez którą nie potrafię przejść obojętnie obok potrzebującego. Martwię się o innych ludzi i gdybym tylko mogła, zrobiłabym wszystko, by każdy miał dach nad głową, wyżywienie oraz pracę. Nie jest to do końca możliwe, ale w przyszłości chciałabym również pracować społecznie.
[akapit] Wybrałam psychologię, ponieważ charakteryzuje się ona pomaganiem drugiemu człowiekowi, co jest dla mnie bardzo ważne. Jak już wyżej wspominałam jest wiele powodów, dla których chciałabym realizować się społecznie. Jestem dobra w nawiązywaniu kontaktów z drugim człowiekiem, doskonale rozumiem problemy społeczne, a oprócz tego nie brakuje mi wrażliwości. Myślę, więc, że psychologia będzie dla mnie dobrym zawodem.


Prace łatwo było mi napisać, gdyż sama wybieram się na psychologię, o ile plany się nie zmienią. Swoją drogą, możesz pozmieniać niektóre zdania, jeśli zdecydujesz się napisać moją pracę. Cieszę się, że mogłam pomóc :)


2 2 2