Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-08T14:19:02+01:00
Witaj Kamilo!
Słyszałąm o Twoich kłopotach. Dobrze, że do mnie napisałaś. Ostatnio czytałam ciekawy artykuł na temat naszych praw i dowiedziałam się ciekawych rzeczy.
Piszesz, że masz problem, bo Twoja mama nie może zrozumieć, dlaczego nie zależy Ci na przyjęciu Pierwszej Komunii Świętej. Ty chcesz zostać buddystką, mimo, iż Twoi rodzice są katolikami. Masz do tego całkowite prawo! Nikt oprócz Ciebie nie może decydowac o tym w co wierzysz.
Zakazali Ci używania internetu , w celu zdobycia informacji na temat Twojej nowej religii. Takżen ie mogą tego czynić, ponieważ Ty, jako dziecko masz wszelkie prawo dostępu do informacji!
Pisałaś, że mama kiedyś Cię przewała, nazywając Cię w przykry sposób. Masz prawo ochrony przed wyzwiskami i poniżaniem, więc na przyszły raz poproś, aby tego nie robiła, ponieważ możesz złożyć wniosek do Sądu o poniżanie Twojej osoby.
Sprawdzili Twój komputer? Notatnik? Pamiętnik? Czy wiesz, że to jest naruszenie Twojej prywatności i także może się to skończyć pozwaniem rodziców do sądu o jej naruszenie?! Jak mogli 
Powtarzają, że jesteś tylko dzieckiem i nie masz nic do gadania? A nieprawda! Każdy ma prawo głosu! W każdej chwili możesz wygłosić swój światopogląd, który niekoniecznie jest identyczny z tym, który przejawiają Twoi rodzice.
Pozdrawiam Cię ciepło i radze poczytać konwencje o Prawach Dziecka.
Oni naprawdę nie mogą Cię traktować jak przedmiot. To jest karygodne!
Zośka