Odpowiedzi

2010-03-08T15:42:33+01:00
Jan Bytnar ps. ,,Rudy" urodził się 6 maja 1921r. Harcmistrz i członek podziemnej organizacji "Wawer", dowódca plutonu GS i podporucznik AK.
Janek miał włosy koloru rudego oraz piegowatą twarz. Był drobnym młodzieńcem, ale mimo tego był bardzo silny. Był również ambitny. Posiadał różne talenty, takie jak na przykład kucharstwo. Był wybitnie uzdolniony. Rudy, każdą sprawę musiał dokładnie przemyśleć, a ponieważ lubił dumać w samotności sprawiało mu to największą przyjemność. Często wracał do świata uczuć i miłości.
Bardzo mocno cenił sobie przyjaźń. Doświadczył jej, była ona piękna i pełna poświęceń. Gdy został złapany przez gestapo, jego przyjaciele natychmiast zaplanowali akcje odbicia go. Akcja udała się zdołano odzyskać przyjaciela. Rudy jednak był tak pobity, że zmarł na skutek odniesionych ran. Nie tylko Zośka i Alek ale i inni chłopcy byli mu wierni i oddani do końca jego życia. Choć tak krótko żył wniósł wiele w walce z gestapo. Zmarł 30 marca 1943r.
Według mnie Rudy to wspaniały bohater godny naśladowania. Wierny przyjaciel i ciekawy chłopiec. Przyszło mu jednak żyć w trudnych czasach. Jednak pokazał jak prawdziwie wygląda przyjaźń.