Odpowiedzi

2010-03-08T16:06:59+01:00
Najlepsze są te wysokie co śpiewa Maria Carey (wiesz o którą mi chodzi :-) ). Wiem bo je śpiewam.xd
1 2 1
2010-03-08T16:07:08+01:00
Do rozćwiczenia głosu najlepsze piosenki:
Hej! Śpiewanie piosenek jest ok, ale pod warunkiem, że masz już wypracowaną dobrą technikę. Jeśli robisz jakieś blędy, to śpiewając ciągle w ten sam sposób, tylko je sobie utrwalasz. Ale bez paniki, każdy błąd można skorygować:)

Pamiętaj, żeby oddychać przeponowo, czyli brzuch przy wdechu idzie na zewnątrz, a przy wydechu do wewnątrz. Klatka piersiowa i ramiona się nie ruszają i są rozluźnione. Właściwie, to wszystko powyżej klatki piersiowej (ramiona, szyja, szczęka, mięśnie twarzy itd.) ma być rozluźnione, nawet jak śpiewasz głośno i wysoko. "Ciężar śpiewania" przejmują wtedy Twoje mięśnie brzucha i pleców, do których przyczepiona jest przepona. Z tej prostej przyczyny chcesz mieć te mięśnie dobrze rozciągnięte, a także w miarę mocne;) Bo widzisz, nie chodzi o to, żeby napinać jakoś strasznie mieśnie brzucha kiedy przychodzi trudniejszy fragment piosenki, chodzi o to, żeby były one na tyle wytrenowane, żeby pracowały sobie same i żebyś Ty mogła się skupić na emocjach, które chcesz przekazać słuchaczowi.

Innym ważnym (w sumie najważniejszym) czynnikim decydującym o tym, czy śpiewasz świetnie, czy "tylko" dobrze, jest praca Twoich strun głosowych. Są na to specjalne ćwiczenia, trochę inne niż "do-re-mi".
2010-03-08T16:27:24+01:00
Na pewno ' do re mi '
mariah carey
beyonce