Odpowiedzi

2010-03-08T16:06:58+01:00
Trzeba wciąż umierać i wciąż zmartwychwstawać. Trzeba, żeby w tobie wciąż umierało zło, a zmartwychwstawało dobro, choć tyle razy pokonane, zdeptane, zabite. Żeby umierało wszystko, co w tobie podłe, małe, głupie, a wstawało to, co proste, czyste, święte. Żebyś się wstydził swojego prostactwa, tchórzostwa, głupoty i zatęsknił za tym, co zachwyca, co jest piękne i co jest prawdziwą mądrością.

Panie, pozwól nam się Tobą zachwycić i Ciebie naprawdę pokochać!
2010-03-08T16:12:35+01:00
W grobie złożono Jezusowe ciało, Które za ludzi tyle wycierpiało. Lecz dnia trzeciego, gdy przyjdzie świtanie, Znów żywe wstanie.

W. Kłaniamy Ci się Panie Jezu Chryste, i błogosławimy Tobie
O. Żeś przez krzyż swój święty świat odkupić raczył.
Rozważaj, duszo moja, jak uczniowie nieśli ciało ?Jezusowe. Najświętsza Matka sama własnymi rękami ułożyła w grobie. Potem zamknięto wejście do grobu i szyscy się rozeszli.
O Jezu mój, razem w Twą Maką Najświętszą i wiernymi uczniami cześć Ci oddaję w tym grobie, do którego Cię miłość przywiodła. Żałuję za grzecy całego życia, one to były przyczyną Twej śmierci. Przy grobie Twoim wyrzekam się ich na zawsze. Tu pragnę umrzeć dla namiętności swoich i dla grzechu, abym odtąd żył tylko dla Ciebie i w Tobie.
Ojcze nasz...