Odpowiedzi

2009-10-22T16:05:22+02:00
Woda powoduje rozpuszczanie ciał stałych.Dzięki temu rozproszenie substancji następuje przy całkowitym braku współdziałania między cząsteczkami rozpuszczalnika i substancji rozpuszczonej.
Dzięki wodzie organizm człowieka może prawidłowo funkcjonować.Tylko dzięki wodzie człowiek może żyć,w końcu prawie cały się z niej składa.
Bez wody rośliny by nie przeżyły,po utraceniu wody by ,,sflaczały"
W gospodarce dzięki wodzie można nawadniać pola.Wiadomo,że zwierzętom w gospodarstwach jest potrzebna.Ogólnie,bez wody nie byłoby życia.
32 2 32
2009-10-22T18:08:55+02:00
1)Cieczy-woda jest cieczą bezbarwną, bez smaku i zapachu,mieszaniny trzech lub więcej cieczy tworzą często złożone układy fazowe, w których, zależnie od stężenia poszczególnych składników występują momenty, gdy istnieje roztwór jednorodny, gdy powstają dwie fazy, składające się z dwóch różnych roztworów, lub wszystkie trzy składniki całkowicie się rozdzielają ciecze nie mieszają się wcale (np. olej i woda),
2)Ciał stałych-powoduje rozproszenie substancji, która dąży do osiągnięcia stanu o maksymalnym uporządkowaniu, dzięki czemu rozproszenie substancji następuje przy całkowitym braku współdziałania pomiędzy cząsteczkami rozpuszczalnika a substancji rozproszonej.

;)) Myślę że pomogłam.. ;**
26 3 26