Odpowiedzi

2010-03-08T16:38:35+01:00
W życiu człowieka liczy się wiele wartości. Wśród nich można wyróżnić dwie najważniejsze: miłość io wiarę. Często zadajemy sobie pytanie: “Jaką rolę pełnią w życiu człowieka?”.
Wiara to przekonanie, pewność, że coś jest prawdziwe. Wiara pełni ważną rolę zarówno w życiu chrześcijanina jak i zwykłego, szarego człowieka. Chrześcijanin wierz w Boga, w Jego istnienie pomimo tego, że Go nie widzi. Jest przekonany o Jego wszechmocy, dobroci i miłosierdziu. Ma pewność, że zachowywanie Bożych Przykazań sprawi, że zostanie zbawiony. Ufa we wszystko co mówi Bóg w swoich pismach. To jest podstawą jego wiary. Ale wiara może być rozpatrywana nie tylko w sensie religijnym. Wierzymy, że kolejny dzień będzie szczęśliwy, że po nocy nastąpi dzień, jesteśmy przekonani o zmianie pór roku itp. Ufamy, że osiągniemy coś w życiu i nie musimy przy tym być wyznawcami jakiejś religii. Znane przysłowie mówi:”Wiara czyni cuda”- zgadzam się z tym całkowicie.
Miłość, druga z wartości, to głębokie przywiązanie do kogoś lub czegoś, to pragnienie dobra i szczęścia dla drugiej osoby. W życiu człowieka pełni jedną z najważniejszych ról. Z miłością spotykamy się już w dzieciństwie, kiedy to mama czule nas wychowuje, uczy wszystkiego, co potrzebne w życiu. Potem pierwsza miłość, zakochanie, zauroczenie. W końcu ta najprawdziwsza miłość, czyli małżeńska. Miłość zmienia ludzi na lepsze. Nie wyobrażam sobie świata bez niej. Ona sprawia, że wszystko prawidłowo funkcjonuje. Słuszność miał Phil Bosmans mówiąc: “(…) świat bez miłości byłby pustynią”. Świat przepełniony jest tym gorącym uczuciem. Ludzie pragną czytać i słuchać o miłości, ale wielu z nich nie miłuje bliźnich. W rezultacie na świecie są konflikty zbrojne, osierocone dzieci itp., a wszystko przez to, że ludzie nie chcą zrozumieć miłości.
W dzisiejszym świecie wiara i miłość pełnią najważniejsze role w życiu człowieka. Oznaczają pogodzenie się ze wszystkim, co istnieje. Te wartości uczą nas, że wszystko ma swój cel i sens. Uświadamiają nam, że życie szybko przemija i należy się z nim pogodzić, czas spędzony na ziemi wykorzystać w pełni.
Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-08T16:50:28+01:00
Mówi się, że najważniejsze w życiu jest zdrowie, szczęście i poczucie bezpieczeństwa. Żyjemy w czasach gdzie nic nie jest pewne i gdzie powinniśmy liczyć tylko na siebie ponieważ każdy może nam postawić nogę czy "podciąć nasze skrzydla".
Dla mnie najważniejsza w zyciu jest miłość ponieważ to ona dodaje ludziom skrzydeł i nawet gdy ktoś będzie chciał je nam ukrócić, milośc spowoduję, że powstaną nam nowe i będziemy znów tętnili zyciem, zdoli do wykonywania wszystkiego co zamierzaliśmy. Miłość jest to obcowanie z drugą osobą, która powoduje, że jestesmy w stanie przenosić góry, jest to dla mnie bardzo ważne.
Dzięki drugiej osobie, która obdarowuje nas takim samym uczuciem jesteśmy szczęśliwy, mamy poczucie bezpieczeństwa i peło nadzieji dzieki, której wierzymy, że wszystko będzie dobrze. Że nasze niestabilne czasy nie mają dla nas rzadnego znaczenia ponieważ kochamy i jesteśmy kochani.
Innym przykladem może być milość rodzinna, dzięki rodzinie możemy czuć się spełnieni, kiedy wiemy, że rodzice nas kochają i są z nas dumni. Kiedy wiedzą, żę my jesteśmy im wdzięczni za to jak nas wychowali. Czasami trudno jest nam to powiedzieć im wprost. Dlatego Miłość jest dla mnie najważniejsza w życiu, nie ważne jaki to będzie rodzaj miłości, ważne, że będzie ona przepełniała cale moje życie, ważne dlatego, że dzieki niej można obcować z innymi ludźmi. Gdy kochamy i czujemy, że jesteśmy kochani czujemy sie lepiej, zdrowiej mamy mniej zmartwien i mniej poczucia winy. Miłość można porównac z endorfinami ( hormony szczęścia) nawet po zażyciu czekolady uwalniają sie w nas endorfiny co powoduje wprawienie nas w zaskakująco dobry nastrój i samopoczucie, tylko, że miłość w tym wypadku jest pernamentna endorfiną. Najwazniejsze w zyciu do poczucie bezpieczenstwa, zdrowie i szczęście czyli jednym słwewm MIŁOŚĆ, która w mniejszym lub większym stopniu wpływa na wszystko po trochu.