Odpowiedzi

2010-03-08T16:48:25+01:00
Moja idealna szkoła powinna być...

Nauczyciele powinni tłumaczyć każdy temat lekcji, aby każdy uczeń zrozumiał jego znaczenie. Na sprawdzenie umiejętności nie powinni pytać co lekcję, ale na przykład powinni robić sprawdziany co trzy lekcje.
Prawa uczniów nie powinny być zbyt ograniczone. Naszym obowiązkiem, co prawda jest systematyczna nauka, ale chcielibyśmy choć raz w tygodniu mieć popołudnie bez niej. Odrabianie pracy domowej nie powinno ulec zmianie.
Organizacja zajęć jest dobra. Moim zdaniem na początku uczniowie powinni przeczytać nowy temat, a po tym nauczyciel mógłby im wytłumaczyć. Na koniec lekcji uczniowie powinni sprawdzić swoją wiedzę z lekcji wykonując ćwiczenia.
Wygląd szkoły powinien być schludny i nie zbyt ponury, tak aby każdy uczeń mógł czuć się swobodnie. Na korytarzach powinny wisieć obrazki malowane przez uczniów, zaś w klasach nie powinno być poniszczonych, połamanych i popisanych ławek, a każdy powinien o nie dbać. Ściany powinny być jednolite, np. w kolorze żółtym. Na szkolnym holu mogłyby stać kwiaty, to dawałoby szkole wspaniały wygląd!
6 3 6
2010-03-08T18:48:20+01:00
W idealnej szkole system nauczania powinien być bez zarzutu. Przede wszystkim uczniom nic nie powinno się narzucać. Każdy powinien uczyć się tylko tych przedmiotów, które uważa za ciekawe i przydatne. Co do oceniania, to oceny powinny być zawsze adekwatne do wiedzy, ale nauczyciele przy ocenianiu powinni mieć też wzgląd na indywidualne możliwości. Jak w każdej szkole uczniowie powinni mieć zarówno prawa, jak i obowiązki. Przede wszystkim, każdy uczeń powinien mieć prawo do wyrażenia własnej opinii. Nie powinno mu się zabraniać mówienia wprost tego, co myśli. Oczywiście, powinien robić to w sposób kulturalny. Obowiązkiem każdego ucznia powinno być odpowiednie zachowanie. Mam tu na myśli kulturę osobistą. W szkole nie powinno się używać wulgaryzmów, wszczynać bójek czy zachowywać się arogancko. Wyposażenie i wygląd szkoły powinny zachęcać do chodzenia do niej. Łazienki powinny być czyste i zadbane, klasy odremontowane. Każda sala powinna być przystosowana do danego przedmiotu i umożliwiać uczniom pracę w jak najlepszych warunkach.

Liczę na naj^^ ;))
9 3 9