Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-08T17:15:17+01:00
Uważam że ludzie powinni dbać i szanować przyrodę. Dlaczego? Uzasadnię to w trzech argumentach.
Każdy z nas powinien dbać i szanować przyrodę, ponieważ jeżeli nie ludzie uszanują przyrody - to kto ?. Często bezmyślność ludzi jest porażająca. Zostawiają śmieci w lesie, wyrzucają odchody - jest to przerażające. Takich powinno się surowo karać. Przede wszystkim każdy właściciel czworonoga powinien zabierać ze sobą siateczkę, aby w nią wrzucić odchody naszego ulubionego zwierzaka. Jeżeli zauważamy, że ktoś demoluje na naszym podwórku, lub w parku krzaczki, krzewy to natychmiast powiunniśmy reagować, np. dzwonić po straż miejską.
Przyroda jest bardzo ważna w naszym życiu. Dzięki lasom, drzewą człowiek może życ, ponieważ drzewa poddane są procesie fotosyntezy - produkują tlen, który jest niezbędny w oddyhaniu. Ludzie nie zdają sobie z tego sprawy. Co to ludzią da, że zniszczą krzew, połamią kwiatka ? Tylko satysfakcję .
Przyroda jest również potrzebna zwierzętom. To właśnie zwierzęta żywią się prawie wszystkim co związane jest z przyrodą. Czy też nielepiej wygląda czysty park, las bez śmieci i zanieczyszczeń ? Na pewno tak. Więc szanujmy zieleń i przyrodę, która nas otacza.
Myślę że podałam/podałem wystarczającą ilość argumentów, które potwierdzają, że warto szanować przyrodę.


prosze :)
7 4 7