1. Jaka jest historia Narcyza ? (góra 4 zdania)
2. Dlaczego po wiośnie i lecie przychodzi jesień i zima ?
3." Demeter i Kora" - wypisze nazwy uczuć, ktore przezywala Demeter po stracie córki . DO tych nazw dopisz przymiotniki i czasowniki.
Pilne.!

2

Odpowiedzi

2010-03-08T19:16:42+01:00
Narcyz był pięknym mężczyzną, podobającym się wielu kobietom, jednak gardził miłością. Jedna z nich powiedziała życzenie "Niech więc sam pokocha kogoś, kogo nigdy nie będzie mógł zdobyć". Jej prośba została wysłuchana. Powracając z łowów, Narcyz zapragnął orzeźwić się przy źródle. Pochylił się i ujrzawszy swoje odbicie, zakochał się w nim. Nieprzytomnie zauroczony własną pięknością, umarł z tęsknoty za nieosiągalnym przedmiotem swojego uczucia. Po śmierci został zamieniony w kwiat: narcyza.
15 3 15
Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-08T19:19:45+01:00
1Narcyz był pięknym mężczyzną, podobającym się wielu kobietom, jednak gardził miłością. Jedna z nich powiedziała życzenie "Niech więc sam pokocha kogoś, kogo nigdy nie będzie mógł zdobyć"Jej prośba została wysłuchana. Nieprzytomnie zauroczony własną pięknością, umarł z tęsknoty za nieosiągalnym przedmiotem swojego uczucia. Po śmierci został zamieniony w kwiat: narcyza.
2 Jest to związane z ruchem Ziemi wokół słońca - latem Ziemia znajduje się najbliżej gwiazdy, zimą najdalej. Ruch Ziemi wokół swej osi natomiast powoduje zjawisko dnia i nocy
3 nie wiem x.x
9 2 9