Odpowiedzi

2010-03-08T17:34:12+01:00
Bezinteresowność to działanie pozbawione dbania o własne interesy,np.gdy młodzież pomaga ludziom w hospicjum.
To dobroduszność,gdy np.ktoś jest głodny i mu dasz kanapkę.
Bezinteresowność to pomoc innym.
.Bezinteresowność okazujemy wtedy gdy : pomożemy sąsiadce nieść zakupy,pomóc sprzątnąć,albo gdy ktoś po prostu ma problem.
Często spotykamy się z problemem głodu.Gdy spotkamy kogoś takiego na ulicy nie szczędźmy grosza i pomóżmy chorej i głodnej osobie.Po uczynieniu czegoś dobrego nie dla naszej korzyści,czujemy się lepiej.Lub gdy koleżanka lub kolega z klasy ma problem z jakiegoś przedmiotu warto poświęcić jej czas i pouczyć się z nią.Ale nie róbmy tego wszystkiego dla pieniędzy tylko po prostu z dobrego serca,a los nam wszystko wynagrodzi. ; )

1 5 1
2010-03-08T17:34:13+01:00
Bezinteresowność oznacza zrobienie czegoś np. pomoc jakiejś osobie bez zastanowienia i bez zażądania od tej osoby czegoś w zamian. Bezinteresowność okazuje się najczęściej w nagłych sytuacjach gdy coś się stanie lub gdy ktoś nas o coś poprosi. Niekiedy sami chcemy komuś pomóc np. babci w niesieniu siatek ze sklepu żeby się nie obciążała,żeby jej pomóc. Ta sytuacja też wskazuje na bezinteresowność . W końcu nie stoimy i nie myślimy a pomóc babci czy nie , tylko od razu reagujemy. Faktem jest że mało jest osób bezinteresownych , które robią coś dla kogoś bez wahania i bez żądania czegoś w zamian. Każdy z nas na pewno się z tym spotkał, i sam postąpił bezinteresownie.Jako kolejny przykład może nam posłużyć Np. Jezus pomagał ludzią nie chcąc nic w zamian, robił to bezinteresownie wiedząc że może pomóc ludzią.Bezinteresowność to jest bardzo duża zaleta , którą warto jest zauważać u ludzi.W bezinteresowności kryją się też takie zalety jak:skromność, sprawiedliwość, tolerancja.
1 5 1