Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-08T17:25:49+01:00
Masz tu całą rozprawkę
Obojętność to pozostanie nieczułym i niewzruszonym. Ludzie często są obojętni w stosunku do krzywdy wyrządzanej komuś lub czemuś. Niektórzy ponoszą nawet za to odpowiedzialność.

W tej pracy spróbuję udowodnić, że obojętni są winni.

Rozpocznę od obojętności ludzi na czyjś los w nagłych wypadkach. Niekiedy widzimy na przystankach osoby tracące przytomność. Nie zawsze ktoś stara się im pomóc. Czasem ludzie po prostu ignorują takie zdarzenia, przechodzą obok tych ludzi nie zwracając na nich uwagi. Chociaż wystarczyło jedynie zadzwonić po pogotowie. Niestety brak jakiejkolwiek pomocy może ze sobą nieść tragiczne skutki np. trwałe uszkodzenia głowy bądź inne obrażenia.

Kolejnym argumentem jest to, iż nawet Biblia mówi o winie obojętnych. Jedną z nasuwających się na myśl przypowieści jest historia o Samarytaninie. Trzech chrześcijan nie okazało zainteresowania umierającemu człowiekowi. Dopiero miłosierny Samarytanin zaopiekował się nim. Niepewny byłby los konającego, gdyby nie ten człowiek. Przez brak wrażliwości mijających go ludzi mógłby zginąć.

Kończąc zwrócę jeszcze uwagę na fakt obojętności wobec potrzeb duchowych. Dobrym przykładem obojętności ludzi wobec potrzeb wewnętrznych jest postać Colina Cravena z powieści Frances Hodgson Burnet pt: "Tajemniczy ogród". Chłopcu, by wyjść z wymyślonej choroby, potrzeba było jedynie przyjaźni, miłości i zrozumienia. Jednak ani ojciec, ani służba nie zwracali na to uwagi. Żył tylko, aby żyć. Winę za chorobę Colina ponoszą obojętni na jego wewnętrzne cierpienie ludzie, tłoczący się wokół niego.

Sądzę, iż przytoczone argumenty wystarczą, by potwierdzić tezę, że obojętni są winni. Nieczułość, obojętność nie jest jednak sprawą której nie da się naprawić. W przyszłości nie bądźmy obojętni.
4 2 4