Proszę o pomoc bo to na jutro!!!!!!!!!! Daję naj!!!!!!!!

Proszę o podanie argumentów na obronę Napoleona Bonaparte, tylko takich dokładnych, bo będę obrońcą w 'sądzie nad Napoleonem'. Proszę jeszcze o podanie jakiś ciekawych pytań związanych z Napoleonem, żebym mogla je zadawać świadkom i takich wypowiedzi do prokuratora. Nie mam aktów oskarżenia, ale chodzi o to co zrobił Napoleon, więc może zdarzyć się wszystko.....

Ale jeśli ktoś nie napisze mi nic, albo coś takiego co nic mi nie da, to go zgłoszę, tu uprzedzam, bo wkurza mnie jak sobie ludzie wpisują byle co.

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-08T17:51:03+01:00
Napoleon Bonaparte .....
Nie patrzmy ile czynów wyrządił ten człowiek ale ile dobra wprowadził . Napoleon bonaparte to nie tylko dyktator ale także dobry człowiek .To on wprowadził nowy konkordat polegający na ustalenie płac biskupów , wprowadzenie religi w szkołach państwowych , pozwalał na budowe kościołów .
Wprowadził on we Francji nieodpłatne nauki dla dziecząt i chłopców ze wszystkich stanów . Wprowadził reformy żeby żyło sie bezpieczni na ulicy . Ustanowił instytucje takie jak prefektów w parlamencie i merów w gminach . Pmiętajmy także o Kodeksie CVywilnym Napoleona przyjety nawet w Księstwie Warszawskim .zreformował urzędy skarbowe i wprowadził podatki np na tytoń.
Przyłączył on wiele Ziem ...
Pytania :
Ile wojn wygrał Napoleon..?????
(Trzeba się odnieść że duże i to dobrze dla państwa.)
Dlaczego ni udał się plan przeciw Rosjanom}????
(że Fiodor Spalił im miasto gdzie mieli poczekać zime )
Kto przyczynił sie do końcowej klęski na Wyspie Świętewej Heleny .
(trzeba powiedzieć że Napleona wystawili oficerowie i żołnierze


MAM NADZIEJE ŻE POMOGŁAM :}:}:}:}
1 5 1