Odpowiedzi

2009-10-22T16:48:41+02:00
Jestem kroplą mleka.

Witam. Jestem małą kropelką mleka, nie mam imienia, nie jestem taka jak wy - ludzie. Leżę już od kilku dni na kuchennym blacie, przy którym jeszcze niedawno było gwarno i tłoczno. Nigdy nie pomyślałabym, że moje wylegiwanie się w samotności w kuchni będzie trwało dłużej niż sekunde, a co dopiero dłużej niż dzien. A stało się to tak. Jak co dzień pani domu - Jadwiga robiła swoim dzieciom śniadanie. Mleko jest ich codziennym napojem jaki muszą spożywać rano. I jestem z tego powodu bardzo zadowolona, bo wiecie ile jest we mnie witamin? Pijąc mnie na prawde trudno jest o jakieś choroby. Ale wróćmy do pani Jadwigi. Tego ranka wszyscy bardzo się spieszyli, krzyczeli, biegali, skakali. Ja z innymi kropelkami siedziałyśmy już w garnku i wygrzewałyśmy się nad ogniem... Ale tak długo się grzałyśmy więc zaczęłyśmy już wrzeć żeby poinformowac panią Jadzię, że jesteśmy już gotowe do spożycia.
Pani Jadwiga śpiesząc się nie założyła nawet rękawic, tylko gorący garnek dotknęła gołymi rękoma, ja i inne kropelki rozlałyśmy się... To nie nasza wina, że byłyśmy takie rozgrzane... Niestety poparzyłyśmy panią Jadzię. Byłam zrozpaczona, ja jako jedyna upadłam na blat, a wszyscy moi znajomi na ziemię i zostali natychmiast sprzątnięci, a ja nie.
Gospodyni wylądowała w szpitalu z ciężkimi poparzeniami skóry na dłoniach, dom zapadł w smutek, nikt nie pije mleka, nikt nie sprząta... a ja leżę i widzę te smutne miny na ich twarzach. Nawet nie wiecie jak mi przykro. Mam nadzieję, że wkońcu wchłonie mnie jakaś chusteczka i nie będę musiała tak bardzo tego przeżywać.
Wasza kropelka.