Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-08T18:20:49+01:00
Jak odnieść się do czytania w młodym wieku? To problem nurtujący wielu ludzi.
Moim zdaniem czytanie w młodym wieku jest sposobem szybszego i łatwiejszego czytania. Młoda osoba bardzo łatwo uczy się szybkiego czytania poprzez ćwiczenia. Z czasem umiejętność ta staje się bardzo płynna i nie sprawia trudności. Wzrok takiej osoby bez problemu odczytuje widziane wyrazy i nie musi składać liter. Czytanie te jest bardzo płynne, zrozumiałe.
Poprzez czytanie od najmłodszych lat uczymy się i zapamiętujemy bardzo wiele nowych wyrazów i potrafimy bez problemu stosować je w życiu codziennym. Masz język staje się bardzo bogaty a poprzez czytanie nadal się rozwija. Pomaga to w komunikacji a ludzie postrzegają takie osoby jako bardzo oczytane i są pełni podziwu dla nich.
Umiejętność ta również pobudza wyobraźnie młodych czytelników. Patrzą oni na świat z perspektywy autora i starają się wyobrazić to co czytają. Rozwijają swoją wyobraźnie, wyobrażają sobie wiele obrazów, wyobrażają swoje przyszłe życie. Poprzez pobudzenie wyobraźni młodzi ludzie mają bardzo wiele pomysłów, są bardziej kreatywni od osób, które bardzo mało czytają lub też wcale tego nie robią.
Podsumowując moje rozważania mogę stwierdzić, że czytanie w młodym wieku jest bardzo dobrym pomysłem, ponieważ rozwija naszą osobowość, umiejętności i wyobraźnie.
1 5 1