Odpowiedzi

2010-03-08T17:57:26+01:00
Http://www.amnesty.pl
Amnesty International to międzynarodowa, apolityczna organizacja, która zajmuje się działaniami na rzecz praw człowieka. Działa w obronie więźniów wolności słowa i sumienia, czyli osób, które są więzione, torturowane i prześladowane wyłącznie za swoje poglądy polityczne, religijne, które prezentowali w sposób pokojowy. Działalność Ai polega głównie na organizowaniu kampanii i wysyłaniu listów do głów państw w sprawie konkretnej osoby, której prawa zostały w jakiś sposób złamane.

http://www.pajacyk.pl
Pajacyk to proram Polskiej Akcji Humanitarnej, dzięki której każdy z nas może dofinansować posiłki dla najbiedniejszych dzieci. Aby pozwolić jakiemuś dziecku zjeść ciepły obiad, wystarczy tylko wejść raz dziennie na tę stronę i kliknąć na brzuszek pajacyka. Każde kliknięcie powoduje, iż sponsorzy przekazują 5 groszy na posiłek.

http://www.j.kwasniewska.aid.org.pl/
,,Porozumienie Bez Barier'' to fundacja pani Jolanty Kwaśniewskiej, zajmująca się urzeczywistnianiem idei wyrównywania życiowych szans ludzi niepełnosprawnych i pokrzywdzonych przez los. Z pozyskiwanych pieniędzy wspierane są szpitale, inne fundacje, hospicja, ośrodki rehabilitacji, stowarzyszenia i placówki opiekuńczo - wychowawcze.

http://www.fundacjapolsat.org.pl/index.php
Celem Fundacji Polsat jest ratowanie zdrowia i życia dzieci. Zebrane pieniądze są przeznaczane m.in. na dofinansowanie zakupu specjalistycznych sprzętów rehabilitacyjnych, aparatury medycznej dla ośrodków i szpitali dziecięcych, kosztów leczenia specjalistycznego oraz na wiele innych rzeczy związanych z pomocą chorym dzieciom.http://www.polskieserce.pl
Strona działa podobnie jak na Pajacyku, tylko tutaj pieniądze są zbierane na polskie sztuczne serce. Raz dziennie można oddawać swoje "kliknięcie".

http://www.polskieserce.pl
Strona działa podobnie jak na Pajacyku, tylko tutaj pieniądze są zbierane na polskie sztuczne serce. Raz dziennie można oddawać swoje "kliknięcie".
http://unicef.pl/
Polskojęzyczna strona Unicefu, chyba nie muszę tłumaczyć czym się owa organizacja zajmuje. W dziale "Pomóż" są różne ciekawe oferty pomocy, m. in. możliwość zakupu czegoś na Allegro, z czego pieniądze idą na właśnie pomoc dzieciom.
http://www.pah.org.pl/

2010-03-08T19:04:41+01:00
Fundacje :
- Podaruj uśmiech - ochrona zwierząt , pomoc dzieciom oraz starszym i niepełnosprawnym osoba .
- Chce żyć - pomoc dzieciom , badania naukowe , leczenie i profilaktyka .
- TVN nie jesteś sam - pomoc chorym , remont szpitali , pomoc wcześniakom .

Organizacje :
- Unicef - pomoc osobą chorym , w trudnej sytuacji
- ONZ - pomoc dzieciom krzywdzonym
- Monar - pomoc narkomanom i osobą z HIV-em