Odpowiedzi

2010-03-08T18:00:44+01:00
Cześć Maciek !

Na początku mojego listu chciałbym Cię serdecznie pozdrowić . Piszę do Ciebie ten list w celu przekonania Cię do przeczytania lektury pod tytułem 'Syzyfowe prace' .

Lektura Stefana Żeromskiego "syzyfowe prace" jest jedną z najlepszych lektur jakie miałem okazje przeczytać . Jest w niej poruszony wątek rusyfikacji w szkołach . Można w niej zaobserwować jak młodzież nie daje sobą manipulować i nadal czyta polskie wiersze, książki itp . Myślę że naprawde warto przeczytać tą lekturę .


z pozdrowieniami Marek
14 4 14
Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-08T18:06:10+01:00
Drogi Kamilu!
Dawno Cie nie widziałam. Ciekawa jestem co tam u ciebie słychać. Mam nadzieję że wszystko w porządku.
Chciałam Ci zaproponować coś szczególnego. Ostatnio mieliśmy bardzo fajną lekturę do przeczytania. Bardzo bym się cieszyła gdybyś ją przeczytał. Jest to książka pt. Kamienie na szaniec. Autorem jest Stefan Żeromski. Pisał on bardzo ciekawe książki. Jest to powieść, w której podstawą stały się doświadczenia autobiograficzne Żeromskiego. Nawiązuje do sytuacji po upadku styczniowym i masowych represji po powstaniach. Pokazuje jak trudno było polakom mówić po polsku, pozbawić historii i kultury swojego kraju. Przedstawione są wysiłki i działania rusyfikatorów dążące do wynarodowienia młodych Polaków. Ukazany jest również opór wobec nacisków i dążenie do samodzielnego myślenia. Bohaterowie tej książki są wspaniali. Bardzo mi się podoba platoniczna miłość Marcina Borowicza do Biruty. Mimo utrudnień bohaterowie nie zapomnieli języka ojczystego i podejmowali działania, aby czytać Polską literaturą. Marcin to bohater zmienia się na naszych oczach, kiedy go poznaliśmy miał 10 lat i inaczej patrzył na życie
niż teraz gdy ma 18 lat. Myślę że jak przeczytasz tą książkę to zrozumiesz dlaczego się mi tak podoba.
Na koniec listu chcę się już ostatni raz prosić abyś ją przeczytał. Będziemy mieć o czym gadać. Przesyłam Ci gorące pozdrowienia i życzę miłego czytania.

Twoja Agusia. :)
Mam nadzieję że Ci się spodoba ;):*
Pozdrawiam i oczywiście liczę na naj :D ;):**
5 3 5