1) Jest listopad 1918r. Każdy dzień przynosi coraz to bardziej sensacyjne wiadomości. Zredaguj numer gazety, w której poinformujesz czytelników o tych ważnych wydarzeniach.


a)Tej chwili ludzkość oczekiwała od ponad czterech lat NARESZCIE KONIEC I WOJNY ŚWIATOWEJ ! __________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

b)Rewolucyjny zamęt w Niemczech i Australii WŁADCY POZBAWIENI SWYCH TRONÓW !!! Berlin, Wiedeń (Korespondencja własna). Głód i niezadowolenie z klęsk na froncie spowodowały ___________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

c) CO SŁYCHAĆ W ROSJI?
Piotrogród. Jak donoszą nieliczni korespondenci, w kraju tym od roku rządzą ____________________________________________
Zaprowadzili oni całkiem nowe porządki społeczne i polityczne ______________________________________________________
d) GŁOS KOBIET CORAZ SILNIEJSZY !
Kongres kobiet oświadcza: Nie pozwolimy, aby naszą rolę ograniczono do ______________________________________________________________________________________________________________

e) Dla wielu radość - dla uczniów kłopot MAPA EUROPY NIEAKTUALNA __________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________2) Jest listopad 1918 r. Postanowiłeś wystąpić przeciwko zaborcom. Napisz krótką odezwę do mieszkańców twojej miejscowości (Bielsk Podlaski) wzywalającą ich do poparcia waszej walki.

Proszę o szybką odpowiedź..... Dam naj. <Prosi>

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-08T19:29:44+01:00
TRYBUNA LUDU nr.15 cena 1.25 11 listopada 1918r.

TEJ CHWILI LUDZKOŚĆ OCZEKIWAŁA OD PONAD CZTERECH LATACH NARESZCIE KONIEC WOJNY! Zakończyła się wojna trwającą już cztery lata!Wszyscy wychodzą na ulicę i cieszą się. Ta wojna przyniosła wiele szkód.Użyto nowych broni np. gaz musztardowy.Zginęło wiele ludzi ale to już za nami!Podpisano rozejm.Jesteśmy wolni!

REWOLUCJA ZAMĘT W NIEMCZECH I AUSTRII WŁADCY POZBAWIENI SWYCH TRONÓW!!! berlin,Wiedeń(korespondencja własna). Głód i niezadowolenie z klęsk na froncie spowodowały iż w tych państwach jest teraz komunizm.Czyli ustrój,w którym nikt nie ma prawa do własności prywatnej.

CO SŁYCHAĆ W ROSJI? Piotrogród.jak donoszą nieliczni korespondenci,w kraju tym od roku rządzą Bolszewicy. Zaprowadzili on całkiem nowe porządki społeczne i polityczne. Miedzy innymi panuje tam ustrój zwany komunizmem.

GŁOS KOBIET CORAZ SILNIEJSZY! Kongres kobiet oświadcza: Nie pozwolimy,aby nasza rolę ograniczono do wychowywania dzieci i zajmowania się domem!

Dla wielu radość-dla uczniów kłopot MAPA EUROPY NIEAKTUALNA. Po wojnie powstały nowe państwa. dorośli się cieszą a co maja powiedzieć uczniowie? Od kilku lat uczyli się mapy a teraz muszą wymazać z pamięci tamtą mapę a nauczyć się nowej. Podobny problem mają nauczyciele,którzy pi oświecili swe życie dla map.

Robiliśmy to więc jest dobrze.

Liczę na naj:)
9 5 9