Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-08T18:24:06+01:00
Moją uluboną lekturą jest:"W pustyni i w puszczy". Powieść tą napisał Henryk Sienkiewicz. Opowiada o losach Stasia i nel- dwojga przyjaciół, którzy przypadkiem znajdują się w Afryce. Mają liczne przygody, moją ulubioną jest ta ze słoniem, w której w wyniku nalegań Nel ,Staś wysadza skałę i uwalnia słonia. Bohaterowie poznają wielu nowych ludzi m,in parę czarnoskórych. To właśnie oni pomogli im przetrwać do końca ich dlugiej i niebezpiecznej podróży. W lekturze najbardziej podoba mi się wielowątkowa historia. Uważam również że książka trzyma w napieciu i warto ją przeczytać. Na apodstawie tej powieści powstał film, który również jest godny polecenia.
7 4 7
2010-03-08T18:24:47+01:00
Moją ulubioną lekturą są "Kamienie na szaniec" Aleksandra Kamińskiego. Książka opowiada głównie o trzech dość ważnych postaciach, które na pewno, na długi okres czasu zapisały się w dziejach naszej historii, Rudy - Jan Bytnar, Zośka - Tadeusz Zawadzki oraz Alek - Maciej Aleksy Dawidowski.
Książka jest bardzo ciekawa i pełna fabuły, pobudza wyobraźnie i uzmysławia nam jak dzielnie my Polacy walczyliśmy podczas II Wojny Światowej. Opisuje o terroru jaki przygotowali nam niemieccy gestapowcy o łapankach i obozach koncentracyjnych.
Myślę, że każdy Polak powinien przeczytać tę książkę, ze względu na opisaną w niej historię, która nie powinna być obca nikomu.
2 3 2