Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-08T19:22:56+01:00
1) teza . które wartosci dla człowieka powinny byc najwazniejsze i czy płacenie za nie najwyszej ceny jest korzystne .????
2)Argumenty . Miłosc, honor , odwaga , jesli człowiek niema wartosi to co to za człowiek , wszystko co robimy dla wartosci jest dobre.
3) kontrargumenty . czasem zawodzimy siebie samych , czasem nie wystarczy sił i motywacji .
4) rozwiniecie . Jakie argumenty wartosci sa najwazniejsze w zyciu człowieka ?
Przedewszystkim jest to miłosc która jest nieodłaczna wartoscia kazdego człowieka dzieki miłości ludzie poznaja siebie na wzajem . Miłośc potrafi działac cuda kazdy kto kiedys sie zakochał zrozumie o czym mowa , dla miłosci ludzie zmieniali swiat wygrywali wojny i zdobywali nieznane , wielu poetów zaginało swoje pióra by uwiecznic to wsapniałe uczucie i ta wartosc . nastempna wartosia która napewno jest bardzo wazna dla kazdego człowieka to honor który nam pozwala zyc godnie i podciwie . odwaha idzie z honorem w waskim szeregu jedno bez drugiego nie istnieje i niema prawa istniec poniewaz w zyciu oprucz miłosci trzeba byc odwaznym by stale stawiac czoła przeciwnoscia które zgotował nam los , odwaga pozwala nam chronic bliskich przed złem . własne wartosci mozna nazwac zasadami , zasadami bez których zaden człoweik w zyciu sobe nie poradzi jesli mamy swoje zasady i honor to człowiek nawet jesli wszyscy go zostawia czy zdradza i on zostanie sam to czas w którym bedzie on sam pozwola mu przetrwac jego własne zadady , i wartosci . wartosci nadaja sens naszyemu zyciu i kształtuja nasz charakter i osobowosc jesli jestesmy godnymi ludzmi i honorowymi to zyje sie nam całkiem inaczej o wiele spokojniej . a jesli w dodatku dla bliskiej osoby potrafimy zapłacic najwysza cene to jestesmy ludzi wyjatkowymi .
5) podsumowanie . moim zdaniem najwazniejsze wartosci sa to miłosc honor odwaga i szczerosc oraz płacenie za nie najwiekszej ceny jest opłacalne poniewaz to swiadczy o tym ile naprawde jestesmy warci czy nasze słowa zucamy na wiatr i tylko zyjemy w swiecie imaginacji czy słowo nasze jest warte tego by poswiecic za nie własne zycie . jesli niemamy zasad czy wartosci nie wiele znaczymy i nie wiele mamy do powiedzenia ...


mam nadzieje ze pomogłem prosze sobie tylko poprawic ortografie :):):) dziekuje bardzo ciekawy temat :):):) i pozdrawiam :):):)
7 3 7
2010-03-08T19:29:33+01:00
Czlowiek czesto staje w zyciu przed trudnymi wyborami. Musi podejmowac decyzje dotyczace tego co jest dla niego najwazniejsze. Nierzadko jednak ma z tym ogromny problem. A to przeciez tak oczywiste, ze najwazniejszymi wartosciami powinny byc dlań nie to co materialne, lecz milosc, szacunek do siebie i innych. Jednak czy warto placic za to wysoka cene? Spróbuje chwile rozwazyc ten problem.
Po pierwsze - czlowiek jest isota zywa, potrzebuje wiec milosci. To pragnienie wpisane jest w nasze serce od poczatku istnienia. Juz biblijny Adam prosil Boga o niewiaste, ktora moglaby mu towarzyszyc w zyciu. Ludzie lacza sie w pary, grupy, chca byc kochani, wazni dla innych, potrzebuja takze, aby kochac innych. Z miloscia nierozerwalnie wiaze sie szacunek. Sa to niewatpliwie najwazniejsze wartosci w zyciu czlowieka.
Po drugie - nie mozna byc nastawionym wylacznie na dobra materialne. Oprocz ciala mamy takze dusze, to ona jest drogwskazem, podpowiada czym kierowac sie w zyciu. Piekne domy, samochody, stroje nie sa w stanie nas uszczesliwic. Gdy brak nam milosci, jestesmy w srodku jakby pusci, bez wartoci, jak manekiny strerowane rekoma materializmu.
Pozostaje pytanie: czy warto zaplacic kazda cene za to co naprawde wazne? Owszem. Jak juz wspomnialam nic nie jest w stanie dac nam tego szczescia, ktore moze dac nam uczucie milosci i szacunku. Walczmy wiec o nie, nie dajmy sie zatracic w swiecie w ktorym wszystko mozna kupic, nawet czlowieka...
7 3 7
2010-03-08T19:34:00+01:00
Najważniejszą wartością w życiu czlowieka jest przyjaźn. Myśle że jest ważniejsza nawet od miłości. A o to argumenty które świadczą o tym.
Przyjaźń jest zjawiskiem trwalym. Myśle oczywiście o prawdziwej przyjaźni, a nie takiej która jest oparta na interesowności drugiej osoby. Gdy mamy prawdziwego przyjaciela, możemy być pewni, że nie zostawi nas dla kogoś innego. Oczywiście z przyjaźni trzeba korzystać racjonalnie, czyli tak aby życie poza nią istaniało dla nas a także dla dtugiej osoby. Każdy potrzebuje czasme odskoczni, oderwania od stałych reguł. Dlatego nie można spędzić całego życia z przyjacielem. Musimy dać mu takze odpocząć od siebie. Nie być zazdrosnym o każdego kontaktu z inną osobą. Musimy zaufać przyjacielowi, bo tylko na wzajemnym zaufaniu można budować.
Przyjaciel będzie wspierwł nas w trudnych momentach życia. Gdy ktoś nas zrani, oszuka. Milość moze być nie udana, moze nas zranić. Wtedy pocieszy nas przyjaciel. Pomoże przetwac najtrudniejsze chwile życia. To jedna z najważniejszej roli przyjaźni-wzajemne wsparcie. Przyjaciele są po to aby sobie pomagać
Argumenty te pokazują jak ważna jest przyjaźń wżyciu. Myśle że prawdziwy przyjaciele jest w stanie ponieść najwyższą cene. Bo gdy sie kogoś kocha, można zrobić wszystko
7 2 7