Proszę o pomoc ! muszę mieć jak najwięcej informacji o "Żabce Kubańskiej". W internecie znalazłem tylko, że osiąga do 1 cm i jest najmniejszym płazem na świecie. I proszę o zdjęcie tej prawdziwej ale tylko jak się będzie komuś chciało obejdzie się bez zdj.

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-08T19:49:28+01:00
22 listopad 1996 - nowo odkryta na Kubie żaba jest najmniejsza na świecie. Ta jedno-centymetrowa żaba jest najmniejszym z czworonogów, grupy, która obejmuje wszystkie zwierzęta z wyjątkiem ryb szkieletowych zgodnie z papierem opublikowanym w wydaniu z grudnia 1996 czasopisma Copeia przez kubańskiego naukowca Alberto R. Estradę i adiunkta Biologii na Penn State - S. Blair Hedges. Estrada odkrył niewielką, pomarańczowo-czarną żabę w paski żyjącą w ściółce i wśród korzeni paproci w wilgotnych lasach tropikalnych na zachodnim zboczu kubańskiego Monte Iberia. Hedges i Estrada określili go jako gatunek Eleutherodactylus. Hedges połączył siły z Estradą i innymi kubańskimi naukowcami aby znaleźć wiele nowych gatunków węży, jaszczurek i żab w lasach tropikalnych Kuby w ciągu ostatnich kilku lat, w tym najmniejszą jaszczurkę na świecie.

ZDJĘCIE - http://www.science.psu.edu/alert/photos/miscphotos/Hedges/FROG.GIF

Przetłumaczyłem z angielskiej strony fragment tekstu pasujący głównie do tej żabki, sorki jeśli coś pokręciłem. Ale powinno być w miarę dobrze :)