Odpowiedzi

2012-10-20T23:54:25+02:00

    Bycie Polakiem brzmi dla mnie dumnie. Oznacza według wiele rzeczy związanych z moją ukochaną ojczyzną, ziemią do której czuję ogromne ciepło. Jestem bardzo szczęśliwy mogąc powiedzieć, że jestem Polakiem, ponieważ nie każdy może nim być, a ja własnie nim jestem. Aby potwierdzić słuszność mojej tezy, przytoczę w tej chwili kilka argumentów.

    Po pierwsze, bycie Polakiem oznacza dla mnie to, że pamiętam o ludziach, którzy przelali krew za moją ojczyznę. Wielu zginęło, poświęciło własne zdrowie i życie, aby Polska mogła nadal żyć. Ofiary tych tragicznych wydarzeń zawsze będę miał w pamięci, bo wiem jak wiele oni uczynili dla naszego kraju. W moich oczach zasługują oni na najwyższe uznanie.

    Uważam, iż bycie Polakiem to szacunek do mojego ojczystego języka. Nie używam wulgaryzmów i dbam o poprawną polszczyznę. Nawet będąc za granicą, nie udaję kogoś kim nie jestem, ale śmiało mówię w języku polskim, podkreslając swoją narodowość. Często Polacy nie przyznają się do tego kim są i udają kogoś zupełnie innego. Moim zdaniem, my - Polacy nie mamy się czego wstydzić, a wręcz przeciwnie powinniśmy być dumni, że jesteśmy Polakami.

    Sądzę, że bycie Polakiem to nie tylko tożsamość narodowa i język ojczysty, ale też obrona naszych granic. Bycie Polakiem, to znajomość naszej historii, obrona godła, ale również znajomość naszych wspaniałych pisarzy, którzy zasłużyli się dla Polski swoim patriotyzmem. Każdy Polak zna swój hymn narodowy, przestrzega prawa i wypełnia obowiązki wobec państwa.

    Moim zdaniem bycie Polakiem to duma i honor, a swoimi argumentami potwierdziłam tezę, którą zaieściłam na wstępie.