--> Uwaga!!! 140 PUNKTÓW!! <--
Napisz rozprawkę:
"Czy istotnie najsławniejsza powieść polska?" - chodzi o ,,Quo Vadis".

Dla ułatwienia macie argumenty :
1.Została ok. 7 razy sfilmowana
2.Wiele adaptacji teatralnych
3.Trafia w gusta czytelników, którzy interesują się Starożytnością.
4.Przetłumaczono ją na ponad 40 języków.
5.Świetny opis/topografia Rzymu(bardzo wierna rzeczywistość).
6. Trafia w sferę religijną/ przekonania chrześcijan.
7. Przekazuje wartości uniwersalne, że miłość i wiara są najważniejsze, dobro zawsze zwycięża, ukazuje potęgę naszej religii.

Proszę o dosyć długą i dobrze wykonaną rozprawkę - daje naj osobie która napisze dużo i dobrze :D
140 punktów - opłaca się...
NA PIĄTEK

1

Odpowiedzi

2010-03-08T22:21:36+01:00
1) teza . Czy Quo Vadis''istotnie jest najsłyniejsza powiescia polska ?
2) Argumenty . 7razy sfilmowana , przetłumaczona na 40 jezyków, wiele adaptacji teatralnych .
3) kontrargumenty. czy Quo vadis jest dziełem bez zarzutu? , wielokrotnosc dzieła nie zawsze swiadczy o jego doskonałosci .
4)Rozwiniecie.Henryk Sienkiewicz w 1905 roku za napisanie tego dzieła dostał literacka nagrode nobla jest jedny z niewielu polaków którym udało osiagnac sie taki sukces , w dodatku prawie natychmiast przetłumaczona ja na ponad 40 jezyków w swoim czasie doczekała sie tez wielu interpretacji teatralnych .
Quo Vadis nawiazuje do wielu ludzkich problemów przedewszystkim do tych zwiazanych z poczatkami chszescijanstwa i próba zniszczenia go przez cesarza Nerona . pokazuje tez wiele cierpienia i dramatu pierwszych chszescijan przedstawiajac nam obraz ceny jaka musieli chszescijanie płacic za swoja wiare .
Jest to naprawde wybitne dzieło wybitnego Polaka który bardzo dobitnie wskrzesił tamte czasy . idealnie tez jest przedstawiona struktóra Rzymu starorzytnego oraz kultury .
5) mom zdaniem ,,Quo Vadis '' z całą pewnoscia zasługuje na miano najlepszego Polskiego dzieła jest tak charakterystycznym dziełem ze rozpoznawane jest na całym swiecei niemal przez wszystkich . twierdze ze wielkich twórców trzeba pamietac a ich prace nagradzac lecz nie chodzi o nagrody materialne tylko o cos co dla kazdegi pisarza jest najwarzniejsze .... a mianowice o pamiec o nim i jego dziełach...Mam nadzieje ze pomogłem sorki za byki ale juz niemam czasu ich poprawiac :):):) Pozdro:))_)
1 4 1