Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-08T22:43:15+01:00
Na sali rozpraw chciałbym być sędzią. Wybrałem tak dlatego, że umiem słuchać ludzi. A według mnie ta cecha jest najważniejsza na Sali Rozpraw. Jeśli nie potrafimy słuchać nie dowiemy się niczego o oskarżonym. Z jakiego powodu znalazł się na sali sądowej itp. Kolejną ważną cechą jest wyłapywanie z dowodów winy. Musimy dokładnie przeanalizować każdy dowód rzeczowy. Myślę że nie miałbym z tym problemów. Dostrzegam to czego inni nie widzą i potrafię dokładnie ocenić sytuację. Nie bałbym się wydać najsurowszego wyroku, bo w tym rzecz, by karać winnych.
2010-03-08T22:45:22+01:00
Na sali rozpraw najbardziej chciałbym być sędzią ponieważ to Głównie od niego zależy los innych ludzi. Chciałbym mieć władzę na sali rozpraw. Będąc sędzią głównie wszystko zależy od ciebie. Nie chciałbym być Adwokatem bo on może tylko bronić oskarżonych i przedstawiać swoje argumenty. Sędzia ma za zadanie wysłuchać dwóch stron i zdecydować czy ktoś jest winny czy nie. To od sędzi zależy czy ktoś będzie siedział w więzieniu 5 czy 10 lat. Będąc sędzią nikt cie nie poucza to raczej ty pouczasz innych. Bardzo mi się podoba praca sędzi ponieważ on tylko sobie siedzi właściwie w ogóle się nie wysila a zarabia najwięcej. sędzia musi się najbardziej skupić żeby wiedzieć na ile skazać oskarżonego lub uniewinnić. Bardzo mi się podoba praca sędzi mam nadzieję ze uda mi się nim zostać w przyszłości
2010-03-08T22:47:09+01:00
No więc ja bym chciała być na sali rozpraw adwokatem.
Adwokat to prawnik udzielający porad prawnych i prowadzący sprawy klientów w sądzie.
Nie boi sie ona wyzwań i kamentarzy na sali rozpraw. Ma duże zaufanie u osób które są po stronie oskarżonego.
Adwokat może wykonywać swój zawód w zespołach adwokackich lub indywidualnie
Kandydat na adwokata musi ukończyć wyższe studia prawnicze, odbyć aplikację adwokacką, tj. praktykę w adwokaturze oraz zdać egzamin adwokacki. Osoby posiadające tytuł naukowy profesora lub stopień naukowy doktora habilitowanego w dziedzinie prawa są zwolnieni z konieczności odbycia aplikacji i zdawania egzaminu adwokackiego.

nie boję sie wyzwań i chciała bym być adwokatem ;)
1 4 1