Odpowiedzi

2010-03-09T07:07:43+01:00
Massz .... Wystarczy trochę poszukać bo takie samo same zadanie ja sam zadałem i mi rozwiązali . Sory, że to skopiowałem marzena.

"Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu" - powiedział lis i jego słowa kryja w sobie wielką prawdę. Wraz z Małym Księciem uczymy się co jest ważne w kontaktach z innymi ludźmi.
Poznając kogoś często sugerujemy się wyglądem, tym co zewnętrzne. Uważam, że jest to naturalne. Po prostu zmysł wzroku mamy najlepiej rozwinięty i ktoś ładny czy uśmiechnięty od razu budzi naszą sympatię. Ale rację ma lis mówiąc, że to nie jest najważniejsze. Ważne jest to, co kryje się wewnątrz, jaki ktoś ma charakter, osobowość, jaki ma system wartości. Krzywdzimy tych których dyskwalifikujemy wybierając przyjaciół ze względu na to że jest otyły, albo brzydki, czy piegowaty, albo niepełnosprawny. Taka osoba, która ma kompleksy, trudności ze znalezieniem przyjaciela może okazać się świetnym kumplem i towarzyszem zabaw.
Zgadzam się ze słowami lisa. Ja również wolałbym, żeby ktoś poznał mnie bliżej, to jaki jestem, a nie skupiał się tylko na tym jak wyglądam.