Rozprawka:

Czy kochajac druga osobe bierzemy za nia odpowiedzialnosc?

2x Opis sytuacji:
Napisz opis sytuacji w ktorym przyjmiesz role raz pierwszoosobowego a raz trzecioosobowego narratora.
Tematy:
Chcialem Cie zaprosic do tanca...
Bolek pomagal mi w lekcjach gdy nagle...

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-09T09:36:11+01:00
Życie każdego człowieka polega na współżyciu z innymi. Musimy umieć powiedzieć dziękuję, przepraszam, kocham cię. Bez tych słów i osób nam bliskich jesteśmy inni- bardziej samotni, zamknięci w sobie. W swojej rozprawce postaram się udowodnić, iż mówiąc, że ,, Kochając drugą osobę bierzemy za nią odpowiedzialność" mam rację.
Po pierwsze osoba którą dażymy uczuciem z odwzajemnieniem jest gotowa zrobić dla nas bardzo dużo. Nie powinniśmy tego nadużywać i wystawiać kochaną osobę na próbę( jeżeli tego nie zrobisz, to fakt, że mnie nie kochasz). Może ona w desperacji podjąć kroki bardzo drastyczne, gdy nie będzie mogła czy nie będzie umiała nam pomóc.
Drugim argumentem popierającym słuszność postawionej tezy jest to, że musimy zastanowić się na swoim postępowaniem w życiu, "gdy do naszych drzwi zapuka miłość". Nie możemy sami popadać w nałogi: hazard, narkomania, alkocholizm i ciągnąć za sobą innych. Nie dość że sami siebie krzywdzimy to i jeszcze sprowadzamy na złą drogę osoby trzecie. Ważne jest by umieć dostrzec swoje błędy i dążyć do ich likwidacji, by nie sprawiać bólu rodzinie, przyjaciołom.
Trzecim i zarazem ostatnim dowodem jest to, że nie możemy zapominać o opinni innych ludzi, która dotyczy nas samych. Czasem zdarza się iż jest ona bardzo bolesna i prowadzi do rozpadu wielu związków. Ważna więc jest szczerość, ponieważ bez niej nikt jeszcze nic nie zbudował. Ukochany który nam zawierzył i stracił zaufanie będzie nieufny do społeczeństwa przez nasze kłamstwa i trudno mu będzie otworzyć się ponownie na świat.Tak więc trzeba być odpowiedzialnym zaswe czyny i słowa.
Na podstawie powyższych argumentów udowodniłam słuszność tezy, że kochająć drugą opsobę bierzemy za nią odpowiedzialność.