Odpowiedzi

2010-03-09T10:37:18+01:00
Recenzja filmu " ‘Twilight’ "

‘Twilight’ jest połączeniem romansu i horroru.
Akcja tego filmu zaczyna się, gdy poznajemy nastoletnią Belle Swan. Mieszka w słonecznym Phoenix wraz ze swoją matką, ponieważ jej rodzice są po rozwodzie. Bella postanawia się przeprowadzić do ojca, który mieszka w pochmurnym i deszczowym Forks, ponieważ jej matka i jej nowy mąż chcą wyruszyć w podróż.
Forks jest zupełnym przeciwieństwem Phoenix. W Forks jest zimno, mokro i ciągle pada. Mieszka tam nieco ponad 3 tysiące ludzi. W Phoenix natomiast mieszka ponad 1,5 miliona ludzi, jest gorąco i słonecznie.
Ojciec Belli, Charlie jest szefem policji. Mieszka w małym domu. Jest bardzo nieśmiały i mało mówi. Bella jest pod tym względem podobna do ojca.
W nowej szkole Bella poznaje tajemnicze rodzeństwo Cullenów. Z jednym z nich – Edwardem – musi siedzieć na biologii. Jest przestraszona dziwnym zachowaniem chłopaka. Ma wrażenie że ten gniewa się na nią bez powodu.
Przez dwa tygodnie Edwarda nie ma szkole co martwi Bellę. W końcu pojawia się i na biologii zaczyna konwersację z Bellą. Dziewczyna nawiązuje z nim nieco bliższy kontakt.
Po zajęciach lekcyjnych Bella staje obok swojego samochodu i przez Edwarda zostaje uratowana przed pędzącą furgonetką. Chłopak nie chce zdradzić ani powodu ani tego, jakim cudem zatrzymał pędzącego Vana własnymi rękoma.
Po pewnym czasie Bella dowiaduje się prawdy – Edward jest wampirem, oraz tego iż bezgranicznie się w nim zakochała.
Skomplikowane i zarazem straszne rzeczy stawiają Belle w śmiertelnie niebezpiecznej sytuacji. Musi stanąć oko w oko z innym wampirem który pragnie jej krwi.
Na szczęście cały film kończy się Happy Endem, gdzie Bella razem z Edwardem jako para tańczą na balu."

Licze na najlbsza odpowiedz