Napisz:
List w imieniu Małego Księciado Róży w którym wyjaśniasz powody ucieczki bohatera z planety.

LUB

"Przyjaźń i miłość to uczucia piękne i wartościowe. Uzasadnij słuszność tego stwierdzenia w świetle poznanych utworów z literatury (rozprawka)

MINIMUM 1 kartka A4 !
ps. Nie kopiować z innych stron internetowych

1

Odpowiedzi

2010-03-10T14:11:20+01:00
Droga Różo!

Piszę ten list, bo chciałem Cię przeprosić. Uważam że postąpiłem niesłusznie uciekając od Ciebie. Teraz bardzo mi Cie brakuje.
Im dalej od Ciebie, tym bardziej ciągnie mnie spowrotem.
Ludzie których tak bardzo chciałem poznać okazali się dziwni - zadufani w sobie, pogrążeni w nałogach, apodyktyczni i pazerni. Dopiero lis wytłumaczył mi na czym polega przyjaźń. Tym samym przypieczętował moją decyzję - mam zamiar wrócić do Ciebie. Gdybyś tylko zechciała mi wybaczyć!
Wiem że cel mojej podróży nie został Ci wytłumaczony. Wolałbym o tym nie wspominać - byłem zupełnie zdezorientowany, i twoje kaprysy rozzłościły mnie do końca. Jednak wiem że tak wyjątkowy kwiat jak Ty potrzebuje więcej opieki niż starałem się dotychczas poświęcić. Poza tym byłem ciekaw innych planet - tak często je oglądam, a nigdy nie miałem okazji poznać ich bliżej. Dokładniej opiszę Ci wszystko po powrocie, jednak mówiąc ogólnie - nie są warci poznania.
Mimo wszystko jestem szczęśliwy - zdałem sobie sprawę ile jest warta nasza przyjaźń. Czekaj na mnie, wracam niebawem.

Książe