1)Kolega zachęca Anie do wzięcia udziału w wyprawie rowerowej.Dziewczynka nie jest zainteresowana.Sformułuj grzeczną odmowę uzasadnij ją w 3-4 zdaniach.
2)Napisz 3 zdania, które mogły by pochodzić z pamiętnika Kamili lub z pamiętnika Adama.Powinny one dotyczyc spotkania przyjaciół planujących wycieczkę rowerową.<jakie uczucia> 1.os.lp.
3)W drodze ze szkoły na przystanek autobusowy nalezy przejść przez jezdnię wymien 2 zasady których musisz przestrzegać aby bezpiecznie przedostać sie na drugą strone ulicy.
4)Zapisz przepis na sałatkę owocowa.

2

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-09T13:56:09+01:00
1) Kamilu, niestety niemogę jechać z Toba na wycieczke rowerową. Nie potrafię jeżdzić na rowerze. Przepraszam i dziękuję za propozycję, może innym razem pójdziemy na spacer?

2) Kamil:
Dziś spotkałem się z Ania. Bardzo chciałem aby pojechała ze mną na wycieczkę rowerową. Jednak Ania nie potrafi jeździć na rowerze. Było mi smutno, lecz Ania zaproponowała, że innym razem wybierzemy się na spacer. Bardzo lubię również piesze wycieczki, więc ucieszyłem się z jej propozycji.

3) Przy przechodzeniu przez jezdnię należy spojrzeć najpierw w prawą stronę, nastepnie w lewą i znów w prawą. Powinno być się dobrze widocznym na drodze oraz jezdni. Przy kurtce bądź plecaku powinno się mieć odblaski.

4)Grejfruity, pomarańcze, jabłka oraz banany obrać, pokroić na ćwiartki, a potem na plasterki, wyłożyć do miseczki. Śliwki najpierw namoczyć, potem pokroić w ćwiartki. Owoce z kompotu odsączyć i pokrajać podobnie. Sok z kompotu dosłodzić i zalać nim owoce, mocno ochłodzić. Podać sałatkę owocową przybraną bitą smietaną posypaną orzechami. Do sałatki owocowej można dodać 5 dag rodzynek i pokrajane w paski figi bądź jogurt.
3 3 3
2010-03-09T14:27:41+01:00
1. Oh, bardzo dziękuję za zaproszenie! Niestety w ten sam dzień moja babcia obchodzi swoje siedemdziesiąte urodziny. Obiecuję, że wybiorę się z wami na następną wyprawę i życzę udanej zabawy!
2. Dziś z chłopakami omawialiśmy szczegóły wyprawy! Jestem taki podekscytowany! Jeszcze nigdy nie byłem na wyprawie rowerowej z chłopakami! Niestety boję się, że za szybko się zmęczę... i zostanę z tyłu! Miejmy nadzieję, że pogoda nam dopisze i będziemy się świetnie bawili:)
3.
a) Po pierwsze powinieneś zatrzymać się przed przejściem dla pieszych!
b) Powinieneś obejrzeć się w lewo i w prawo! A dopiero później spokojnie możesz przejść!

4. Przed robieniem sałatki, pamiętaj, żeby DOKŁADNIE UMYĆ RĘCE! Kiedy już umyjesz ręce nie zapomnij umyć także składników! Do przygotowania sałatki potrzebne będą ci:
* jabłka,
*pomarańcze,
*banany,
*truskawki,
* kiwi,
* możesz dodać także inne Twoje ulubione owoce!
Jabłka, pomarańcze, banany i kiwi obierz ze skórki, z od truskawek poodrywaj górne listki. Wszystkie owoce pokrój w grubą kostkę i wrzuć do jednej miski! Delikatnie wymieszaj owoce, a z pozostałych truskawek lub bananów możesz przyrządzić pyszny koktajl!
Życzę smacznego! :)

Pozdrawiam! :)
3 5 3