Odpowiedzi

2010-03-09T14:25:12+01:00
"Dzięki ci panie mój za ten krzyż, który Jezus cierpiał za mnie, Jezus cierpiał za ,mnie.."

Syn Boży, zrodzony z Maryi Dziewicy został skazany na śmierć krzyżową. Droga cierpienia i męki, która przeszedł Jezus była z miłości do nas- ludzi, ale też do każdego z osobna, do Ciebie osobiście.
Wyobraź sobie golgotę, spieczona słońcem Ziemia, pełna kurzu, pyłu dnia, tłumy ludzi biegnące, krzycząc za Jezusem. jeszcze nie dawno słuchali jego słowa, poszli by na koniec Świata, teraz nikt nie odważy się stanąć w obronie mistrza. "Królestwo moje nie jest z tego świata"- mówi Jezus, gdyby tak było słudzy moi bili by się o mnie, abym nie został wydany. Przecież miał oddanych sobie uczniów, ludzie lgnęli do niego, tylu uzdrowił, wskrzesił przywrócił nadzieję, czemu nikt mu nie pomoże?!
Wszystko stało się z woli Ojca, to on wydał swojego syna z miłości do nas, chciał w ten sposób pokazać, że szaleje za nami, zrobi wszystko.
Bicze, Jezus się przewraca, ma na sobie zdarte ubranie, poprzyklejane do ran, zlany potem... Dziś tak błędnie interpretujemy Jezusa, potulny baranek, albo smutny, spokojny. "Jezus ostry jest jak chilli!" umarł za Ciebie i zrobił by to po stokroć!
Msza w wielkim poście jest dla mnie prawdziwa udręką, stoję oszołomiona słuchając zawodzącego śpiewu, przebaczam Panie, to wszystko jest takie przytłaczające. Człowieku Jezus oddał za Ciebie życie, co ty na to?! Przebacz mi Panie? masz się radować, dziękować mu uwielbiając go. Dlaczego chodzimy,y przez czterdzieści dni ze skwaszona mina, mówiąc że nie jem słodyczy, a mama zabrała mi kabel od komputera, bo trzeba mieć jakieś postanowienie?
Spróbuj spojrzeć na Jezusa jak na zakochanego do szaleństwa faceta, obudź w sercu szczera miłość. Spójrz na niego jak na pierwszej randce...
2 5 2