Odpowiedzi

2010-03-09T14:20:26+01:00
Owady są pożywieniem wielu stworzeń, m.in. takich jak ptaki. Niektóre owady pomagają rolnikom w ,,pracy na glebie". Pszczoły to pożyteczne owady, ponieważ uzyskujemy od nich słodki miód, który często działa lecząco. Zapylają one też kwiaty i dzięki temu nasza planeta jest taka piękna. gdyby zabrakło jednego rodzaju owada to cały świat mógłby zginąć.

Np. wyginą pszczoły-nie będą zapylane kwiaty-kwiaty wiginą po pewnym czasie- wyginom motyle i inne owady żywiące się kwiatami(nektarem), potem wyginą pająki itd. itd. aż w końcu cała ludzkość wyginie.


Liczę na naj.
51 4 51
Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-09T14:28:22+01:00
Owady mają bardzo duże znaczenie w przyrodzie. Po pierwsze stanowią źródło pożywienia dla wielu pożytecznych zwierząt. (Karmi się nimi wiele gatunków ptaków,ssaków,gadów i płazów). Niektóre owady zjadają groźne szkodniki i są bardzo potrzebne w przyrodzie np mrówki, czy biedronka która zjada mszyce.Jest wiele takich przykładów. Owady mają swoje znaczenie w życiu wielu roślin,gdzie są potrzebne do zapylania kwiatów. Przemieszczając się z kwiatu na kwiat i zbierają odżywczy nektar przy okazji je zapylają.

Człowiek również potrafi wykorzystywać owady do własnych celów. Służą temu między innymi pszczoły. Pasieki zwykle umieszcza się w sadach gdzie pszczoły mają dużo pożywienia,zapewniając tym samym wysokie zbiory owoców, Hodowla pszczół ma również znaczenie w zbiorach miodu (który jest materiałem odzywczym dla pszczół ale człowiek również go ceni ze względu na jego wyborny smak. Owady są również używane w medycynie coraz częściej do oczyszczania zakażonych ran i usuwania martwych komórek. (larwy much). W przemyśle odzieżowym są wykorzystywane do produkcji jedwabiu przez larwy motyli jedwabników.
76 4 76