Zredaguj zakończenie rozprawek (w 6,7 zdaniach) do tematów:
1. Czy marzenia są nam potrzebne?
2."Nie szata zdobi człowieka".

zredaguj w 6-7 zdaniach wstępy odpowiadające podanym tematom:
1. Czy marzenia są nam potrzebne?
2."Nie szata zdobi człowieka".


proszę o pomoc z góry dziękuje!!!!!

1

Odpowiedzi

2012-07-25T22:32:59+02:00

Wstęp do rozprawki   "Czy marzenia są nam potrzebne?"

 

 


    Tematem moich dzisiejszych rozważań będzie zastanowienie się nad pytaniem czy marzenia są nam potrzebne. Moim zdaniem marzenia potrzebne są każdemu człowiekowi.  Dzięki nim możemy poczuć się zdecydowanie lepiej.

Uważam , że marzenia są nam potrzebne , ponieważ marząc możemy w swoim życiu osiągać jakieś ważne cele. Często ludzie marzą o wykonywaniu konkretnego zawodu. I po to , aby te marzenia spełniły się jak najszybciej pracują ciężko , ucząc się pilnie w szkole. Niektórzy rezygnują z chodzenia do teatru czy na imprezy , bo szkoda im czasu na takie rozrywki. Właśnie po to , aby zrealizować swoje marzenia. A jako przykład podam kilka argumentów.

 

 

Zakończenie do rozprawki  "Czy marzenia są nam potrzebne?"

 

 

Podsumowując uważam , iż marzenia pomagają nam w oderwaniu się od szarej codzienności. Otaczający nas świat jest przepełniony fałszem i obłudą. Ludzi , których spotykamy na swojej drodze okazują się ludzmi , którzy myślą wyłącznie o sobie. A my nie godząc się na taki stan rzeczy marzymy , iż żyjemy w świecie gdzie ludzie są dla siebie życzliwi, mili i szczerzy. W takim momencie nasze samopoczucie zdecydowanie się poprawia. Moim zdaniem marzenia są nam potrzebne , ponieważ dzięki temu możemy się znależć w zupełnie innym swiecie i to poprawi z pewnoscią nasz nastrój. A swoimi argumentami poparłam tezę , którą zamiesciłam na początku.