!!Miano najlepsszej i 200 punktow !!
Mam zrobić i nauczyć się notatki O fryderyku Schopinie .Proszę o zrobienie notatki i o wymienienie słynnych polskich pianistów(żyjących i nieżyjących).Notatka ma być ładna i mają znajdować się w niej ważne żeczy !Proszę nie kopiować z internetu gotowych notatek, bo zgłaszam SPAM !!

2

Odpowiedzi

2010-03-09T16:21:19+01:00
Fryderyk Chopin - (1810-1849): kompozytor, pianista; styl Chopina charakteryzuje doskonałość formy, kantylenowa melodyka, harmonika wzbogacona o skale i współbrzmienie polskiej muzyki ludowej, duża emocjonalność; początkowy okres twórczości wykazuje wpływy wczesnego romantyzmu, kolejny jest krystalizacją stylu, ostatnia faza wytycza kierunki muzyki neoromantycznej; dorobek twórczy to głównie utwory fortepianowe: sonaty, fantazje, etiudy, preludia, polonezy, mazurki, walce, nokturny, Barkarola, Berceuse, Wariacje na temat Mozarta oraz utwory kameralne.


Rafał Blechacz - został zwycięzcą XV Konkursu Chopinowskiego. Pianiście przyznano też nagrody za najlepsze wykonanie mazurków, poloneza, sonaty i koncertu
Juliusz Zarębski - powszechnie uważany za najwybitniejsze dzieło polskiej kameralistyki romantycznej.
Józef Kazimierz Hofmann - opatentował urządzenie do mierzenia siły dotyku pianisty, czy stołek fortepianowy z regulowaną wysokością.

Mam nadzieje, że pomogłem. Pozdrawiam


2010-03-09T16:22:58+01:00
Fryderyk Chopin był kompozytorem i grał na pianinie.słyną z pisania różnych mazurków i innych melodii.urodził się w żelazowej woli w 1810r.
POLSCY PIANIŚCI:
Aleksander Zarzycki
Andrzej Jasiński
Andrzej Kurylewicz
Artur Rubinstein
Eugeniusz Knapik
Ewa Pobłocka
Ignacy Jan Paderewski
Irena Garztecka-Jarzębska
Jerzy Marchwiński
Krystian Zimerman
Leszek Możdżer
Lidia Grychtołówna
Maria Szymanowska