1.DLACZEGO OBRAZ JANA MATEJKI KONSTYTUCJA 3 MAJA JEST ZALICZANY DO MALARSTWA HISTORYCZNEGO ?

2.Sformułuj jednozdaniową definicję konstytucji.

3.Sformułuj ogłoszenie na temat wystawy poświęconej Konstytucji 3 maja,która planowana jest w Twojej szkole (Szkoła Borzechowo)

4.W formie rozprawki odpowiedz na pytanie:Na czym polega wartość konstytucji uchwalonych wnaszym państwie lub w innych krajach?

3

Odpowiedzi

2010-03-09T16:32:23+01:00
2.Konstytucja (z łaciny constitutio – ustanowienie), akt prawny o najwyższym znaczeniu, zwany też ustawą zasadniczą w celu podkreślenia jego wyjątkowego charakterach.:P:P:P
2 4 2
2010-03-09T16:34:24+01:00
1> Obraz KONSTYTUCJA 3 MAJA zaliczany jest do miana obrazów Historycznych dlatego , że przedstawia historyczną już cześć z dziejów naszego Narody .
2. Konstytucja - określa zasady ustroju w państwie jest to akt prawny jest najważniejszym dokumentem w danym Państwie .
3. WIELKA WYSTAWA
W szkole w Borzechowie ( nie wiem czy dobrze odmieniłem nazwę miejscowości al eto można poprawić ) będzie można oglądać wystawę poświęconą KONSTYTUCJI 3 MAJA .
Wystawa zostanie uroczyście otworzona 1 maj br. o godz. 18
Wystawę będzie można oglądać do 1 września 2010roku.
SERDECZNIE ZAPRASZAMY
2 4 2
  • ZuZX
  • Rozwiązujący
2010-03-09T16:38:45+01:00
1.
Jan Matejko był malarzem historycznym. Uwnieczniając na jednym ze swoich obrazów Konstytucję 3 maja, utrwalił i odświerzył w ten sposób waże wydarzenie historyczne naszego kraju, które jest czystym przypomnieniem historii.

2.
Konstytucja jest okrśleniem podstawy ustroju społeczno - gospodarczego państwa, ponadto organizacji, kompetencji i sposób powoływania najważniejszych organów państwowych, oraz podstawow prawa, wolności i obowiązków obywatela.

3.

Uwaga, mieszkańcy!
Szkoła Brzechowo pragnie ogłosić, że dnia 3 maja, w rocznicę Konstytucji w w/w szkole odbędzie się wystawa poświęcona kolejnej rocznicy tego wydarzenia. Będzie ona trwać od godziny 10:00 do 19:00. Zakończeniem będzie uroczyste puszczenie fajerwerków.
Wszystkich gorąco zapraszamy!
Szkoła Brzechowo.

4.
Chciałbym przedstawić swoje reflekcje na temat wartości uchwalenia konstytucji. Uważam, że polega ona na ty, iż naród zdobywa pewe zasady funkcjonowania, które daja wolność, bezpieczeństwo i jednocześnie nakazy. Jest to kożystne dla ludzi, którzy z obawy na swoje odmienne wyznanie religijne, kolor skóry lub inne wyróźniające się cechy, nie musza się już kryć przed światem. Wartościuje to pewne zachownaia etyczne których nalezy przestrzegać. Sądze, że jest to postęp dla narodu, który zyskuje pewien "kodeks postepowania", nabierając pewnej dyscypliny i pokory.
Mam nadzieję, że moje zdanie na ten temat zostało jasno przedstawione, gdyż konstytucja wydaje sie tak prostym zagadnieniem, a tak naprawdę oznacza wiele zachowań, nowości i niesie ze sobą zbyt wiele, aby to wszystko przedstawić z pozytywnego punktu widzenia.
3 5 3