1.Napisz w kilku zdaniach jak nalezy zachowywać sie na szlaku.

2.Wyobraź sobie ze jestes pracownikiem obserwatorium meteorologicznego na Kasprowym Wierchu. Opracuj prognozę pogody na nastepny dzień ORAZ ostrzeżenie dla turystów udających się w wysokie partie Tatr. Wykorzystaj podane określenia:
rano, w ciągu dnia, późnym popołudniem, ładna, gęsta mgła, słoneczna, nadciągną chmury, bezwietrzna, wiatr, porywisty, grad, oblodzone, gwałtowna zmiana, spadek temperatury, burza, śliskie, w górnych partiach.

PS jakby cos to co jest w drugi punkcie to jest tajemnice przyrody kl. 5 ćwiczenia czesc 2 ćwiczenie 1 na str. 37

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-09T16:43:59+01:00
Prognoza pogody na jutro: Rano będzie ładna słoneczna pogoda, lecz miejscami może być gęsta mgła. Późnym popołudniem z porywistym wiatrem nadciągną chmury z południa, będzie mało niebezpieczna burza. W ciągu dnia będzie bezwietrzna pogoda, dopiero dwie godziny później będzie spadek temperatury w górnych partiach gór z 15 stopni Celsjusza na 9 stopni Celsjusza, lecz następnie nastąpi gwałtowna zmiana pogody, bo będzie padał grad.
Ostrzeżenie dla turystów: Prosimy nie wchodzić na Kasprowy Wierch do wysokości 1550m.n.p.m, ponieważ padający grad spowoduje oblodzenie gór i będzie na nich ślisko. Radzimy na jutrzejszy dzień zostać w hotelach i schroniskach i wypić ciepłą czekoladę z powodu opadów gradu.
10 4 10